tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Norton V4 RR zaprezentowany oficjalnie
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Norton V4 RR zaprezentowany oficjalnie

Autor: Lovtza 2016.11.17, 11:01 2 Drukuj

Pojawienie się tej maszyny zapowiadaliśmy jeszcze prze targami EICMA i teraz po jej oficjalnej prezentacji możemy przekazać Wam nieco więcej szczegółów.

A zatem maszyna napędzana jest wyprodukowanym przez Nortona czterocylindrowcem w układzie V4 o pojemności 1200cc. Cylindry rozchylono pod katem 72 stopni, a piec generuje zgodnie z zapewnieniami producenta 200KM. Dlaczego taka nieregulaminowa pojemność? Zapewne dlatego, że Brytyjczycy chcieli uzyskać 200 koni przy akceptowalnym poziomie niezawodności i trwałości silnika. Przy cenach za tą maszynę i jej kolekcjonerskim charakterze nikt najprawdopodobniej nie będzie się na niej na poważnie ścigał.

NAS Analytics TAG

Maszyna przypomina motocykl Nortona, który brał udział w tegorocznym wyścigu TT. Co prawda w wyścigowym Nortonie pracował silnik Aprilii, ale do wersji produkcyjnej udało się wdrożyć wszystkie elektroniczne gadżety i wspomagacze: kontrolę trakcji, kontrolę uniesienia przedniego koła, kontrolę startów, tempomat, sześcioosiową jednostkę pomiarową (IMU), 7 calowy wyświetlacz i… kamerę wstecznego widoku. Dwustronny quick-shifter i datalogger to przy tym oczywista oczywistość.

Aluminiowa rama dysponuje możliwością regulacji osi jednoramiennego wahacza. Owiewki wykonano z włókna węglowego, wiele elementów w tym zbiornik paliwa wypolerowano. Zawieszenie to sprawdzona kombinacja by Öhlins NIX30 /  Öhlins TTXGP, hamulce z zaciskami Brembo M50 i tarczami 330mm dostarczyło Brembo. Maszyna ważyć ma na sucho 178 kg.

Teraz nieco o cenach i dostępności. Powstać ma zaledwie 250 egzemplarzy Nortona V4 RR, z czego 200 będzie wyprodukowanych droższej wersji SS. Cena to 44 000 funtów i jest wielce prawdopodobne, że maszyny te zostały już sprzedane kolekcjonerom, zanim jeszcze zjechały z taśmy produkcyjnej. Standardowy model kosztować ma "zaledwie" 28 tysięcy funtów, co nie wydaje się być szokującą kwotą, szczególnie przy obecnym kursie funta.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr