tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Norden 901 Expedition - nowa Husqvarna w cikim terenie
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka motocykle 950
NAS Analytics TAG
motul belka motocykle 420
NAS Analytics TAG

Norden 901 Expedition - nowa Husqvarna w cikim terenie

Autor: owca 2023.03.18, 13:01 Drukuj

Dziś było mocno offroadowo. Większość czasu za sterami Nordena 901 Expedition spędziliśmy na wymagających, rozmytych wodą górskich szlakach na północny wschód od Cape Town. Tak naprawdę, to był dzień na który najbardziej czekałem, bo sednem nowego motocykla jest dla mnie jego zawieszenie.

2023 05 Liberty Motors wypozyczanie motocykli 420x400
NAS Analytics TAG

Czy Xplore o skoku dłuższym o 20mm robi różnicę? Otóż robi gigantyczną. O ile pamiętam dobijanie zawieszenia w standardowym Nordenie podczas przelotów górskimi szlakami na Azorach, to tutaj nic takiego nie miało miejsca. Mało tego – motocykl bardzo przyjemnie zaskakuje swoim potencjałem. Choć początkowo chciałem dobierać możliwie optymalne linie, szybko okazało się że zawieszenie łyka praktycznie wszystko. Do tego prześwit jest na tyle wysoki, że zarysowałem płytą pod silnikiem o podłoże raz, może dwa razy. Świetnie to wszystko jest dobrane i poustawiane. Do tego stopnia że nie wyobrażam sobie, aby entuzjasta TET, albo lokalnych imprez terenowych potrzebował więcej potencjału.

W terenie sprawdza się również ergonomia motocykla, możliwość regulacji większości komponentów pod siebie. Kocham ekipę Husqvarny za to lekko pracujące hydrauliczne sprzęgło i świetnie dobrane do jazdy w terenie hamulce.

2023 05 Harley Davidson 2plus2 420x400
NAS Analytics TAG

Stawiam też śmiałą tezę, że silnik o parametrach jakie prezentuje 901 Explorer jest absolutnie optymalny do podróżniczego motocykla. Dostawa mocy, elektronika, zmiana biegów - tutaj nie ma się do czego przyczepić. Przyczepiłbym się jedynie do tego, że nie można permanentnie wyłączyć kontroli trakcji, ale dzięki temu okazało się że świetnie spisuje się ustawienie offroadowe TC, które przy obniżeniu poziomu interwencji (co możecie zrobić w trybie Explorer i płynie ten poziom regulować) daje płynną i w pełni kontrolowalną jazdę. Więcej - w pełnym raporcie!

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

motul belka motocykle 420
NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    motul belka motocykle 950
    NAS Analytics TAG
    na gr