tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Nolan N902 - dobrze zaprojektowany szczkowiec (opis, cena, opinia)
NAS Analytics TAG

Reklama

NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Nolan N902 - dobrze zaprojektowany szczkowiec (opis, cena, opinia)

Autor: Alonzo 2017.06.21, 16:06 5 Drukuj

Nolan N902 to nowa wersja modelu N91. Odróżnienie tych modeli jest bardzo proste - gdyż kształt skorupy N902 z charakterystycznymi przetłoczeniami nie pozostawia wątpliwości co do tego, że model ten zmienił się na lepsze!

Zobacz opisywany produkt na stronie dystrybutora

NAS Analytics TAG

Jakie zadania postawione są przed współczesnym kaskiem motocyklowym? Przede wszystkim ma być bezpieczny, więc LEXAN. Cichy - to załatwia nowy kształt skorupy oraz ulepszona aerodynamika. Wygodny? Co może być wygodniejsze od szczękowca z blendą? Przyjrzyjmy się dokładniej wszystkim cechom charakterystycznym nowego kasku Nolan N902.

Skorupa

O ile jej kształt jest nowy, o tyle nie zmienił się materiał, z którego została wykonana - tutaj wciąż króluje LEXAN, czyli poliwęglan wzmocniony żywicą epoksydową. Dzięki zastosowaniu tego materiału możliwe jest uzyskanie aerodynamicznego kształtu skorupy z charakterystycznymi przetłoczeniami, przy jednoczesnym zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa. Jeden rozmiar skorupy pozwala na uzyskanie kasku w aż siedmiu rozmiarach (od XXS do XXL). Waga kasku dla rozmiaru M wynosi 1700 gramów.

Wentylacja

Wyjątkowo skuteczna wentylacja, w którą wyposażony jest kask Nolan N902, to dwa centralne wloty powietrza na szczęce i części czołowej kasku, oraz dwa wyloty z jego tyłu. Dzięki bardzo dużym powierzchniom, bardzo łatwo jest zamknąć czy otworzyć wloty powietrza, nawet w grubych, zimowych rękawicach.

Szczęka

Ten ruchomy element sprawia, że kask Nolan N902 wyróżnia się na tle innych kasków. Dzięki homologacji na kask zamknięty oraz otwarty, możliwa jest w nim bezpieczna jazda zarówno z opuszczoną, jak i podniesioną szczęką. Aby kask sam nie zamknął się w najbardziej niespodziewanym momencie, wystarczy zablokować szczękę w górnym położeniu przy pomocy przełącznika umiejscowionego z lewej strony kasku. Czynność tę można wykonać w rękawicy. Mechanizm otwarcia szczęki, a właściwie mechanizm blokujący ją w jej dolnym położeniu składa się z dwóch przycisków, które należy docisnąć do siebie, aby móc otworzyć szczękę. Mechanizm ten o nazwie Dual Action, znany z innych konstrukcji kasków Nolan, jest łatwy w obsłudze w rękawicach, jest intuicyjny, a przede wszystkim bezpieczny - nieautoryzowane otwarcie się szczęki jest praktycznie niemożliwe.

Szyba

Przezroczysty wizjer kasku przystosowany jest do montażu pinlocka (który jest już w zestawie). Szyba jest odporna na zarysowania dzięki systemowi antiscratch.

Mechanizm szyby

Umożliwia demontaż szyby Nolana N902 bez potrzeby użycia dodatkowych narzędzi. Mechanizm ten jest bardzo intuicyjny, rozgryzienie jego działania zajmuje dosłownie chwilę. Mechanizm pozwala na ustawienie szyby w sześciu położeniach (całkowicie otwarta, całkowicie zamknięta). Dociskanie szyby w pozycji zamkniętej powoduje, że szyba przylega do uszczelki, a dzięki temu w kasku jest spokojnie i cicho.

Blenda

Przeciwsłoneczny system Nolan, czyli VPS to blenda z filtrem UV 400, wyposażona w system antiscratch i antifog. Opuszcza się i podnosi się ją za pomocą wygodnego suwaka umieszczonego po lewej stronie kasku. Przy podniesionej i zablokowanej w górnym położeniu szczęce, blenda przeciwsłoneczna pełni rolę głównego wizjera.

Wyściółka

Wnętrze kasku to wyściółka z materiału Clima Comfort. Oddychająca, antyalergiczna, miękka i miła w dotyku sprawia, że naprawdę miło jest nosić ten kask. Higienę użytkowania Nolana N902 zapewnia możliwość całkowitego wypięcia wyściółki do prania - ale to praktycznie standard w kaskach Nolan.

Zapięcie

Za utrzymaniu kasku Nolan N902 na głowie motocyklisty odpowiada zapięcie typu Microlock. Dzięki ząbkowanemu paskowi możliwe jest dopasowanie długości zapięcia do każdego użytkownika. Szybko, łatwo i bezpiecznie. Rozpięcie kasku polega na odblokowaniu wygodnej dźwigienki.

Systemy dodatkowe

Kask Nolan N902 przystosowany jest do montażu zarówno systemu komunikacji Nolan N-Com, jak i MCS II, który montowany jest fabrycznie w Hondach Goldwing oraz turystycznych Harleyach.

Podsumowanie

Kask Nolan N902 to bardzo przemyślany szczękowiec. Dzięki możliwości jazdy z podniesioną szczęką i opuszczoną blendą zyskujemy przyjemną opcję na krótkie, wakacyjne przejażdżki w upale. Wszystkie rozwiązania zastosowane w N902 działają intuicyjnie, prosto i bez potrzeby zastanawiania się co jest do czego i jak skorzystać z danej funkcjonalności. Ile trzeba zapłacić za Nolan N902? W okolicach 1150 zł (czerwiec 2017) za kask w jednolitym malowaniu.

Więcej o produkcie na stronie importera

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 4
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr