tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Niemieckie autostrady patne. Minister transportu okrela termin
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Niemieckie autostrady patne. Minister transportu okrela termin

Autor: Raff 2019.01.03, 13:34 Drukuj

Koniec z darmowymi niemieckimi autostradami. Pomysł na wprowadzenie opłat, który pojawił się już cztery lata temu, niemal na pewno doczeka się realizacji w przyszłym roku.

Niemcy dysponują największą w Europie siecią autostrad. Ich łączna długość przekracza 13 000 km. To plasuje ten kraj na trzecim miejscu na świecie - po USA i Chinach. Motocykliści lubią je z wielu powodów - jednym z ważniejszych jest ten, że na 75% z nich nie obowiązuje limit prędkości.

NAS Analytics TAG

Niemieckie władze o wprowadzeniu opłat za autostrady mówią już od kilku lat. Pomysł ten doczekałby się realizacji już dawno, gdyby nie fakt, że Niemcy od początku chcieli obciążyć opłatami tylko kierowców z zagranicy.

Na to nie chciała zgodzić się część krajów Unii, Holandia i Austria złożyły nawet skargę w tej sprawie, zarzucając niemieckim władzom dyskryminację mieszkańców innych krajów. Skarga ta została wprawdzie odrzucona przez Komisję Europejską, jednak wciąż rozpatruje ją unijny Trybunał Sprawiedliwości.

Opłaty będą obowiązywały zarówno Niemców, jak i obywateli innych krajów, lecz ci pierwsi będą mieli prawo odliczenia wydatków na autostrady od rocznego podatku drogowego. Plany nowego systemu finansowania potwierdził na Twitterze niemiecki minister transportu Andreas Scheuer.

System zacznie obowiązywać pod koniec 2020 r.

Nie podano żadnych szczegółów związanych z wysokością planowanych opłat. Wiadomo, że będą one zależeć od spełnianych przez pojazdy norm emisji, pojemności silnika, typu pojazdu i okresu korzystania z autostrady. Środki pozyskane od kierowców w całości przeznaczone będą na inwestycje drogowe.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr