tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Niebezpieczne wyzwania na TikToku. Trzeba ukra pojazd
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Niebezpieczne wyzwania na TikToku. Trzeba ukra pojazd

Autor: Andrzej Sitek 2022.08.04, 11:39 Drukuj

Najpierw były wyzwania na Facebooku i Instagramie. Ludzie lali na siebie wiadra zimnej wody (Ice Bucket Challenge), co miało chociaż jakąś wartość, bo chodziło przy tym o wpłacenie datku na konto organizacji działających na rzecz chorych ze stwardnieniem zanikowym bocznym (ALS).

Ale z czasem było tylko gorzej. Słyszałeś o Cock in a Sock czy Fire Challenge? O ile pierwsze z tych "wyzwań" jest tylko durne, to drugie może skończyć się poważnymi oparzeniami. I tak nadeszła era TikToka a z nim nowe wyzwania, którym ulegają setki tysięcy małolatów.

NAS Analytics TAG

Ostatni hit z USA to kradzież samochodów marki Kia i Hyundai. Zabawa jest o tyle niebezpieczna, że tzw. Kia Challenge to w zasadzie instrukcja, jak ukraść określone modele koreańskich producentów, co wymaga jedynie zdjęcie plastikowej osłony pod kierownicą i użycia kabla USB.

Zabawa na tym się nie kończy, bo obowiązkowa relacja na TikToku musi jeszcze zawierać szaleńczą jazdę skradzionym pojazdem. Problem narasta. Tylko w jednym z miast na Florydzie 23 ze 56 skradzionych od połowy lipca samochodów to modele… Kia lub Hyundai. Z tego powodu władze apelują w mediach społecznościowych, aby dodatkowo zabezpieczać pojazdy tych marek.

Trend kradzieży koreańskich aut rozlewa się obecnie na całe Stany Zjednoczone, przy czym sprawcami są najczęściej niepełnoletni w przedziale od 14 do 17 lat. Powstaje zatem ważne pytanie. Kiedy rozpocznie się kolejne wyzwanie, ale dotyczące na przykład popularnej marki motocyklowej?

Oczywiście istnieją również zwykłe propozycje zabawy. Ba! Część powstaje z inicjatywy branży. Dwa lata temu przedstawiciele marki KTM postanowili zagospodarować swoim fanom czas i uruchomili wyzwanie StayReadoToRace. Polegało ono na cotygodniowych misjach pojawiających się na oficjalnym Facebook austriackiej marki. Co trzeba było zrobić?

Na przykład założyć na siebie komplet ciuchów motocyklowych na czas. Ale zadania tego typu nie mają dużej siły przyciągania, bo nie są w kontrze do obowiązujących norm społecznych, przepisów i zasad obowiązujących nasz wszystkich. A nastolatki, jak to zawsze było, jest i będzie, potrzebują się buntować przeciw zasadom.  

Co będzie dalej? "Zabawa" wcale nie musi oznaczać kradzieży. Dlaczego na przykład nie rozpocząć akcji oblewania motocykli BMW niebieską farbą? Głupie? To przeczytajcie raz jeszcze kilka przykładowych wyzwań przywołanych na początku tego tekstu.

Najgorsze jest to, że te idiotyczne pomysły maja siłę i energię pożaru lasu. Błyskawicznie rozlewają się po gigantycznej sieci społecznościowej i nakręcają setki tysięcy nastolatków. I właściwie nikt nie ma pomysłu, jak to wszystko zatrzymać…

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr