tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Najwysza kara za brak OC to 2 mln z. Ile rednio kosztuje obowizkowe ubezpieczenie?
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Najwysza kara za brak OC to 2 mln z. Ile rednio kosztuje obowizkowe ubezpieczenie?

Autor: Andrzej Sitek 2023.02.02, 12:43 Drukuj

Przyznacie, że to sporo pieniędzy i ten rodzaj zobowiązania, który może ciążyć na człowieku do końca życia.

Oczywiście w przypadku Pana X nie chodziło wyłącznie o brak opłaty w wysokości kilkuset złotych za obowiązkowe ubezpieczenie pojazdu. Niestety doszło również do wypadku, w którym zostali poszkodowani ludzie.

NAS Analytics TAG

Najtańsze oferty ubezpieczenia motocykla można znaleźć już za ok. 100 - 150 złotych. Finalna propozycja jest uzależniona od wielu parametrów, w tym doświadczenia w kierowaniu silnikowymi jednośladami i bezwypadkowości. Średnia cena ubezpieczenia OC motocykla w grudniu ubiegłego roku (według danych mubi.pl) wyniosła 496 zł.

Co ciekawe, wysokość obowiązkowego ubezpieczenia jest skorelowana nie tylko z wiekiem kierowcy i ewentualnymi zdarzeniami na drodze, ale również rodzaju motocykla. Najwyższe OC za swój jednoślad nie płacą właściciele maszyn sportowych, lecz… motorowerów (średnio 682 zł). Ścigacze są drugiej pozycji (630 zł), dalej skutery (488 zł), crossy i enduro (476 zł), szosowe do 250 cm3 (469 zł), choppery i cruisery (372 zł). Na końcu jednoślady turystyczne (320 zł). To średnie ceny OC z grudnia 2022 roku według danych z porównywarki ubezpieczeń mubi.pl.

Z kolei zgodnie z danymi Ośrodka Informacji Ubezpieczeniowego Funduszu gwarancyjnego, obecnie mamy w Polsce 27,5 aktywnych umów OC. Jednocześnie UFG prowadzi aktualnie 18 tys. spraw regresowych. Średnia kwota, jaką nieubezpieczony sprawca ma do zwrotu, to niemal 20 tys. zł. W tej grupie 1,5 tys. osób ma do zapłaty od 50 tys. zł do ponad 2 mln zł.

Pamiętajmy, że to dzięki OC nie musimy martwić się o odszkodowanie i inne świadczenia za spowodowanie szkody, bo ich granice zostały ustanowione bardzo wysoko. W przypadku szkody na osobach jest to 5,21 mln euro (ok. 24 mln zł) i 1,05 mln euro na osobach (ok. 4,9 mln zł).  

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr