tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Motocyklowy rekord turystyczny znw pobity. Ponad 2200 kilometrw w dob na pokadzie Kawasaki Versys 1000 SE
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Motocyklowy rekord turystyczny znw pobity. Ponad 2200 kilometrw w dob na pokadzie Kawasaki Versys 1000 SE

Autor: Wojciech Grzesiak 2023.05.25, 12:38 4 Drukuj

Belgijski dziennikarz Thierry Sarasyn pobił swój turystyczny rekord sprzed roku. Na pokładzie motocykla Kawasaki Versys 1000 SE przejechał po Europie ponad 2200 km. Podróż rozpoczęła się w Polsce, a zakończyła w Holandii.

W przypadku Sarasyna wszystko zaczęło się od tego, że w 2021 Valerio Boni dosiadając motocykla MV Agusta Turismo Veloce przejechał ponad 2000 km w niecałe 24 godziny. W tym czasie odwiedził 11 krajów. Rok później Sarasyn podjął rękawice i poprawił ten rekord dodając 2 kraje. Tym razem pojawił się aż w 15 krajach, a trasę liczącą 2200 km pokonał w 22 godziny.

2023 05 Harley Davidson 2plus2 420x400
NAS Analytics TAG

Wyruszył z Polski, a swoją podróż zakończył w Holandii. Po drodze odwiedził Czechy, Słowację, Węgry, Chorwację, Słowenię, Włochy, Austrię, Niemcy, Lichtenstein, Szwajcarię, Francję, Luksemburg i Belgię. Dodatkowym utrudnieniem był fakt, że Sarasyn cały czas jechał zgodnie z przepisami i miał na pokładzie urządzenie GPS, które mierzyło jego pozycję i prędkość.

- W sieci pojawiały się plotki o motocyklistach, którzy odwiedzili 14 krajów w jeden dzień. Jest też nagranie przejazdu przez 15 krajów w 24 godziny i 3 minuty. Żadna z tych prób nie została oficjalnie zarejestrowana przez urządzenia pomiarowe i nie trwała krócej niż 24 godziny. Po przejechaniu 13 krajów w ciągu jednego dnia przysięgałem sobie, że już nigdy nie powtórzę takiej przygody, no ale... - mówił Thierry Sarasyn.

- Kiedy Thierry przyszedł i powiedział, że chce pobić swój własny rekord na pokładzie Kawasaki Versys 1000 SE, od razu się zgodziłem. Wiemy, że kiedy Thierry ma pomysł, to angażuje się na całego, a Versys 1000 SE był odpowiednim motocyklem do tego projektu. Jest wręcz stworzony do długich podróży i nie ma lepszego potwierdzenia tych słów - skomentował Frank Zoontjes z Kawasaki Benelux. Partnerami wyprawy były też marki Bridgestone i Motul.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 3
Poka wszystkie komentarze
Autor: Tomek 28/05/2023 09:41

Jechae 25h

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr