tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Motocyklowe dopalacze. Bosch testuje rewolucyjny system bezpieczeństwa [FILM]

Motocyklowe dopalacze. Bosch testuje rewolucyjny system bezpieczeństwa [FILM]

Autor: Raff 2018.05.18, 15:59 Drukuj

Dopalacze i motocykl? Bosch udowadnia, że takie połączenie nie musi być niebezpieczne. Wręcz odwrotnie - odpowiednio zastosowane bardzo korzystnie wpływa na prowadzenie motocykla.

Dość żartów, chodzi oczywiście o zasilane gazem dysze odrzutowe, które w krytycznej sytuacji "dopalają" motocykl, poprawiając jego stabilność. Jak to działa?

Kiedy motocykl w zakręcie złapie uślizg, specjalny gazowy "dopalacz" przytrzymuje zwiększa docisk motocykla, nie pozwalając na nadmierny uślizg tylnego koła i, tym samym, utratę stabilności motocykla podczas jazdy.

System wygląda na żart albo filmowy gadżet rodem z Batmana, jednak z technicznego punktu widzenia takie rozwiązanie jest całkowicie możliwe i zasadne.

Zdjęcia
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

reklama

sklep Ścigacz

    na górę