tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Motocyklowa poduszka powietrzna od Autoliv z dat premiery. Tani produkt do zamontowania na motocyklu
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Motocyklowa poduszka powietrzna od Autoliv z dat premiery. Tani produkt do zamontowania na motocyklu

Autor: Wojciech Grzesiak 2023.06.02, 11:13 Drukuj

Szwedzka firma Autoliv poinformowała o swoich planach dotyczących premiery motocyklowej poduszki powietrznej montowanej na pojeździe. Konstruktorzy twierdzą, że system będzie bezpieczny i przede wszystkim - niedrogi. Od 2021 producent współpracuje z grupą Piaggio, więc można się spodziewać, że pierwszymi seryjnie wyposażonymi w poduszki powietrzne tej marki pojazdami będą właśnie włoskie jednoślady.

Szwedzki producent poduszek powietrznych Autoliv zamierza przedstawić swój produkt dopiero na początku pierwszego kwartału 2025 roku. Wskazuje, że skoro motocykle i skutery są wyposażone w ABS i ASR, to kolejnym krokiem powinno być upowszechnienie poduszek powietrznych. Na razie jedynym seryjnie produkowanym motocyklem z takim rozwiązaniem jest Honda Gold Wing.

NAS Analytics TAG

Autoliv pracuje nad dwoma produktami jednocześnie - jeden będzie montowany na motocyklu, a drugi ma być elementem stroju. Wynika to z wieloletnich badań dotyczących specyfiki wypadków motocyklowych. Jako pierwsza zadebiutuje poduszka powietrzna montowana w motocyklu. Od 2021 r. Autoliv współpracuje z Piaggio Group, więc nie zdziwi nas, jeśli w pierwszej kolejności rozwiązanie trafi do modelu MP3.

- Naszym celem jest zaprezentowanie kompletnego i niedrogiego systemu dla motocykli, co pozwoli na zamontowanie go w szerokiej gamie pojazdów. System Autoliv będzie składał się z poduszki powietrznej i opcjonalnego, stworzonego przez nas elektronicznego czujnika, który ma stanowić uzupełnienie systemu - mówi Jordi Lombarte, dyrektor techniczny Autoliv.

Cecilia Sunnevang, wiceprezes ds. rozwoju w Autoliv dodaje, że skupiono się przede wszystkim na zaletach działania poduszki powietrznej podczas uderzeń frontalnych. Jednocześnie producent zdaje sobie sprawę, że każdy wypadek ma inną specyfikę i potrzebne są dodatkowe rozwiązania, które zapewnią motocykliście bezpieczeństwo także w innych wypadkach.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr