tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Motocyklista ukarany za "stjk" podczas jazdy. Na dodatek puci kierownic [FILM]
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Motocyklista ukarany za "stjk" podczas jazdy. Na dodatek puci kierownic [FILM]

Autor: Andrzej Sitek 2022.09.21, 12:22 3 Drukuj

Policja z Leszna przedstawiła w mediach społecznościowych nagranie motocyklisty, który w trakcie jazdy stanął na podnóżkach, a po chwili puścił kierownicę. Trwało to chwilę ale manewr został sfilmowany przez kamerę nieoznakowanego radiowozu. I wystarczył do zatrzymania zmotoryzowanego.  

21- letni kierowca hondy został zatrzymany. Funkcjonariusze ukarali go mandatem w wysokości 2 tys. złotych oraz 10 punktami karnymi.  Nie za dużo panie władzo?

NAS Analytics TAG

Policja tłumaczy, że trzymanie oburącz kierownicy pozwala stabilnie i pewnie prowadzić pojazd oraz szybko zareagować w razie awaryjnej sytuacji. W ocenie policjantów, którzy zatrzymali młodego kierowcę, "stójka bez trzymanki" stanowił zagrożenie dla motocyklisty i innych użytkowników drogi. Na dodatek niekorzystne warunki pogodowe, czyli mokra po deszczu nawierzchnia oraz spory ruch samochodowy, mogły doprowadzić do wywrotki pojazdu.

Co ciekawe, w przypadku motocykli nie ma jasnego przepisu, który nakłada na nas obowiązek trzymania w trakcie jazdy obu dłoni na kierownicy. Prawo o ruchu drogowym a konkretnie art. 33 ust. 3., który dotyczy kierującego rowerem, hulajnogą elektryczną lub motoroweru, zabrania w punkcie 2 jazdy bez trzymania co najmniej jednej ręki na kierownicy oraz nóg na pedałach lub podnóżkach. To wszystko. Natomiast rzeczywiście polskie prawo nakazuje podczas jazdy trzymanie jednej ręki na kierownicy pojazdu.

To dlatego policjanci skupili się na utrudnionych warunkach pogodowych, śliskiej nawierzchni i potencjale tych okoliczności w połączeniu z zachowaniem motocyklisty, co stworzyło zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym dla sprawcy oraz innych uczestników ruchu.

Warto jeszcze przypomnieć, że zgodnie z nowelizacją przepisów z 7 listopada 2019 roku, kierowcy mają obowiązek trzymania rąk na kierownicy w czasie kontroli drogowej. Po zatrzymaniu przez policję kierowca lub pasażerowie nie mogą też wysiadać/zsiadać z pojazdu.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 3
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr