tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Motocyklista ucieka przed policj, bo nie ma uprawnie. Pogo koczy si na uku drogi
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Motocyklista ucieka przed policj, bo nie ma uprawnie. Pogo koczy si na uku drogi

Autor: Andrzej Sitek 2021.05.04, 12:56 Drukuj

Jazda motocyklem bez uprawnień to zabawa, która może mieć bardzo poważne konsekwencje. Niestety część rycerzy, którzy podejmują takie ryzyko, nie zna nawet przepisów oraz zasad i techniki prawidłowej jazdy motocyklem.

Z takim przypadkiem spotkali się na początku długiego weekendu policjanci z szamotulskiej policji. Kamikadze na dwóch kołach zaczął oczywiście uciekać. Jak to się mogło skończyć?

NAS Analytics TAG

Kiedy funkcjonariusze zauważyli kierującego motocyklem, który zawrócił w miejscu niedozwolonym, postanowili za nim pojechać. Jednak motocyklista przyspieszył i wyprzedził inny samochód na przejściu dla pieszych, ignorując jednocześnie sygnały stróżów prawa nakazujących mężczyźnie zatrzymanie jednośladu.

Podczas niebezpiecznego pościgu kierujący znacznie przekroczył prędkość dozwoloną na terenie zabudowanym i przejechał na czerwonym świetle. Pogoń zakończyła się na ul. Dworcowej, kiedy na łuku drogi mężczyzna nie zmieścił się zakręcie, po czym spadł z motocykla.

Policjanci udzielili mężczyźnie pierwszej pomocy i wezwali na miejsce pogotowie ratunkowe. Motocyklista doznał obrażeń niezagrażających życiu. Okazało się, że jednośladem kierował 26-letni mieszkaniec Pniew. Mężczyzna był trzeźwy. Przyznał policjantom, że uciekał, ponieważ nie posiadał uprawnień do kierowania motocyklem.

Gdyby mężczyzna zatrzymał się do kontroli, odpowiadałby jedynie za wykroczenie. Ale postanowił inaczej i teraz policja będzie prowadzić postępowanie w sprawie przestępstwa polegającego na niezatrzymaniu się do kontroli drogowej oraz wykroczeń: kierowania motocyklem bez uprawnień, niedostosowania do linii podwójnej ciągłej, wyprzedzania na przejściu dla pieszych, przekroczenia prędkości na terenie zabudowanym o 68 km/h oraz niedostosowania do sygnalizacji świetlnej.

Być może w trakcie postępowania wyjaśniającego znajdzie się jeszcze kilka innych paragrafów. Warto było?

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr