tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Motocyklici zostan wpuszczeni na warszawskie buspasy?
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Reklama

NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Motocyklici zostan wpuszczeni na warszawskie buspasy?

Autor: Micha Brzozowski 2017.05.19, 14:20 2 Drukuj

Naukowcy z Politechniki Warszawskiej dostali wspaniałe zlecenie od stołecznego Zarządu Transportu Miejskiego. Mają sprawdzić jak dopuszczenie motocykli do jazdy po warszawskich buspasach wpłynie na całość ruchu miejskiego. To przełomowa informacja!

Stołeczni motocykliści mniej więcej od trzech lat walczą o dopuszczenie jednośladów do jazdy po pasach dla autobusów. Ówczesny prezydent Warszawy - Jarosław Dąbrowski - był zwolennikiem tego rozwiązania, które niestety do dnia dzisiejszego nie weszło w życie.

NAS Analytics TAG

Zatwardziały do tej pory Zarząd Transportu Miejskiego zmiękł na tyle, że ma podpisać na dniach zlecenie dla Politechniki Warszawskiej na zbadanie, jak jazda po buspasach wpłynie na bezpieczeństwo stołecznych motocyklistów. Badanie zostanie zrealizowane m.in. przy użyciu kamer, które mają sprawdzić zachowanie motocyklistów na ulicach Warszawy.

Na potrzeby badań naukowcy chcą też wpuścić czasowo motocyklistów na dwa buspasy - typowana jest Trasa Łazienkowska oraz ul. Radzymińska.

Jesteśmy pewni, że pracownicy Politechniki Warszawskiej potwierdzą tylko to, co nam, motocyklistom wiadome jest od dawna, czyli że jazda buspasem jest dla nas dużo łatwiejsza i bezpieczniejsza niż przeciskanie się między samochodami. W końcu rozwiązanie to sprawdza się już w wielu miastach w Polsce takich jak np. Rzeszów, Bydgoszcz czy Łódź…

Jeżeli wszystko się uda, to kiedy oficjalnie moglibyśmy pojechać warszawskimi buspasami? Radni twierdzą, że możliwe to będzie jeszcze w tym roku, albo na wiosnę 2018. Trzymamy kciuki!

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 2
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr