tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Motocykle w mapach Google take w Europie? Brytyjski ubezpieczyciel zbiera podpisy
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Reklama

NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Motocykle w mapach Google take w Europie? Brytyjski ubezpieczyciel zbiera podpisy

Autor: Raff 2018.03.06, 09:51 Drukuj

Pamiętacie Google Maps dla motocykli? Na razie działa tylko w Indiach, ale brytyjski ubezpieczyciel walczy o to, by opcja motocyklowa pojawiła się również w Europie!

Google Maps to jedna z najpopularniejszych aplikacji nawigacyjnych na świecie. W europejskiej wersji można obliczyć najszybszą drogę dla samochodu, komunikacji publicznej, roweru czy nawet podróży pieszo.

NAS Analytics TAG

W ubiegłym roku pisaliśmy o testach trybu motocyklowego Google Maps. Niestety - program dotyczył tylko Indii, gdzie popularność jednośladów jest nieporównywalnie większa niż w Europie, a poza tym istnieje tam spora liczba ulic, którymi mogą poruszać się tylko jednoślady.

Wiele wskazuje na to, że tryb motocyklowy ma szansę pojawić się również w Europie. Petycję w tej sprawie złożyła największa brytyjska firma ubezpieczeniowa Carole Nash. Inicjatorzy powołują się na informacje Europejskiej Federacji Stowarzyszeń Motocyklowych FEMA, zgodnie z którymi dojazd do pracy motocyklem mógłby być krótszy o dwie trzecie niż dojazd samochodem.

Ponadto, technicznie nic nie stoi na przeszkodzie, by funkcjonalność Google Maps wykorzystać do poszukiwania najciekawszych, najmniej uczęszczanych lub najbardziej krętych dróg. Petycja Carole Nash dotyczy wprawdzie tylko Wielkiej Brytanii, ale skoro Google przygotuje aplikację dla Wysp, to zapewne kontynent także na tym skorzysta.

Podpisy pod petycją w tej sprawie można składać na stronie change.org

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr