tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Motocykle i samochody elektryczne z nowymi problemami. Wysokie ceny prądu i ryzyko blackoutu
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Motocykle i samochody elektryczne z nowymi problemami. Wysokie ceny prądu i ryzyko blackoutu

Autor: Wojciech Grzesiak 2022.11.30, 17:28 1 Drukuj

Choć unijni urzędnicy nadal uważają, że pełna elektryfikacja europejskiego parku maszyn to dobry pomysł, to rzeczywistość co chwila podrzuca im znaki, że być może wcale nie jest to taki dobry pomysł. Teraz na tapecie pojawiły się takie zagadnienia jak rosnące ceny prądu i strach przed blackoutem.

Wydawałoby się, że kluczowym problemem branży motoryzacyjnej na drodze do elektryfikacji pojazdów są takie zagadnienia, jak zwiększanie zasięgów przy jednoczesnej minimalizacji akumulatorów oraz zmniejszanie czasu ładowania. Okazuje się, że to mogą być najmniejsze problemy. Jak informuje Interia, producenci samochodów już ostrzegają, że drożejąca energia elektryczna staje się problemem nie tylko dla posiadaczy takich pojazdów, ale również dla ich producentów. Cytowany przez portal dyrektor generalny marki Volkswagen, Thomas Schafer uważa, że jeżeli nic się nie zmieni, to rozwój fabryk stanie się nieopłacalny. Dotyczy to w szczególności produkcji akumulatorów, a skutki pandemii koronawirusa sprawiły, że następuje regionalizacja produkcji, żeby uniezależnić się od dostaw z innych kontynentów.

NAS Analytics TAG

Drugi ciekawy case dotyczy Szwajcarii, która chce czasowo zakazać korzystania z samochodów elektrycznych, żeby ustrzec się przed blackoutem. To nie pierwszy raz, kiedy dochodzi do takiej sytuacji. Wcześniej podobne sceny miały miejsce w Stanach Zjednoczonych, a szczególnie w Kalifornii, która paradoksalnie dąży do tego, by być maksymalnie eko. Ma jednak problem, ponieważ kupuje prąd od innych stanów, gdyż nie ma własnej elektrowni. Taka sama sytuacja jest w Szwajcarii, która kupuje prąd od Francuzów, a ci z kolei przeprowadzają prace serwisowe w swoich reaktorach. Szwajcarzy obawiają się, że jeśli pojawią się problemy w dostawach prądu we Francji, to priorytet będą mieli klienci francuscy i tym samym mniej energii zostanie przeznaczonej na eksport. Sytuacja jest do tego stopnia poważna, że rozważa się nawet obniżenie ograniczeń prędkości, by samochody zużywały mniej paliw płynnych, co stworzy rezerwę dla agregatów prądotwórczych.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

NAS Analytics TAG
Zobacz również

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę