tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Motocykle Yamaha ze wspomaganiem przy niskich prdkociach. Technologia jest ju gotowa
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Motocykle Yamaha ze wspomaganiem przy niskich prdkociach. Technologia jest ju gotowa

Autor: Wojciech Grzesiak 2023.03.27, 12:41 Drukuj

Yamaha poinformowała, że zamierza rozwijać swoje zaawansowane systemy stabilizujące motocykle przy niskich prędkościach. Producent ma już spore doświadczenie, a rozwiązania technologiczne przeszły wiele testów. Inżynierowie mają do pokonania już tylko jedną przeszkodę.

Yamaha dąży do tego, by właściciele motocykli tej marki byli chronieni przed różnego rodzaju zdarzeniami drogowymi i wykorzystuje przy tym m.in. nowoczesne technologie. Producent pokazał już, że potrafi stworzyć robota, który będzie w stanie swobodnie poruszać się po torze wyścigowym. Później przyszedł czas na systemy stabilizujące motocykl przy niskich prędkościach. Teraz inżynierowie chcą iść dalej i rozpocząć proces wdrożenia swoich wynalazków do codziennego użytku.

2023 05 Harley Davidson 2plus2 420x400
NAS Analytics TAG

Yamaha podaje, że według przeprowadzonych badań 10 proc. wypadków zdarza się z powodu błędnego rozpoznania, 17 proc. z powodu błędnych decyzji, a 5 proc. przez błąd kierującego. Dodatkowo do 70 proc. zdarzeń dochodzi w ciągu 2 sekund od pojawienia się potencjalnej przyczyny. Yamaha podaje, że bierze pod uwagę te wszystkie czynniki i właśnie z myślą o ich eliminacji będzie projektować swoje systemy bezpieczeństwa.

W najnowszej informacji prasowej producent skupia się na systemie stabilizacji przy niskich prędkościach. Póki co rozwiązanie ma formę prototypu, więc wszystkie mechanizmy wyglądają bardzo topornie, ale to ma się zmienić. Inżynierowie Yamahy chcą pracować nad zmniejszeniem komponentów i wprowadzeniu ich na rynek.

To oczywiście nie oznacza, że już teraz nie pojawiają się ciekawe nowości. Niedawno producent zaprezentował model Tracer 9 GT+ z technologią radarową. Jednym z ciekawych systemów jest Unified Brake System, który współpracuje z aktywnym tempomatem i pomaga utrzymać wybraną odległość od poprzedzającego pojazdu odpowiednio operując hamulcami za kierowcę.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr