tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Motocykle Kawasaki bd zasilane wodorem. Toyota pomoe opracowa silniki
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Motocykle Kawasaki bd zasilane wodorem. Toyota pomoe opracowa silniki

Autor: Wojciech Grzesiak 2022.09.21, 11:58 1 Drukuj

Kawasaki i Toyota poinformowały o nawiązaniu współpracy w zakresie opracowania i produkcji silników dla motocykli, które będą zasilane wodorem. Obaj producenci mają już doświadczenie w tym zakresie.

Toyota od ponad 30 lat pracuje nad silnikami zasilanymi wodorem i ma również na koncie jeden samochód użytkowy z takim motorem, a mowa o modelu Mirai, który został sprzedany w liczbie ponad 2600 egzemplarzy. Akio Toyoda, prezes Toyoty powiedział, że elektryfikacja nie powinna być jedynym wyjściem na drodze do ekologicznej przyszłości transportu. Kawasaki z kolei ma na koncie ATV z silnikiem wodorowym, którym Toyoda miał okazję się przejechać na torze w Motegi. Być może silnik z tego pojazdu trafi też do motocykla.

NAS Analytics TAG

Już w październiku Kawasaki pokazało prototyp silnika, który ma podwójny wtrysk paliwa - pośredni i bezpośredni, co ma pozwolić na obniżenie emisji spalin. Paliwo będzie wtryskiwane dopiero po zamknięciu zaworu wydechowego, co da pewność, że mieszanka zostanie zużyta w całości. Według plotek silnik ten mógłby być napędzany wodorem. W listopadzie z kolei Toyota, Subaru, Mazda, Kawasaki i Yamaha zapowiedziały, że będą szukać alternatyw dla elektryfikacji, które pozwolą zachować charakter produkowanych motocykli i samochodów. Jednocześnie prezesi marek motocyklowych dodają, że elektryczne jednoślady nie są niczym strasznym, ale przy obecnym rozwoju technologii i kosztach produkcji sprawdzają się głównie w segmencie tzw. urban mobility.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr