tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Motocykle Harley-Davidson w wersji off-road na pustyni? Tego jeszcze nie byo
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Motocykle Harley-Davidson w wersji off-road na pustyni? Tego jeszcze nie byo

Autor: Informacja prasowa 2017.06.20, 16:33 Drukuj

Trzy motocykle marki Harley-Davidson, trzech przyjaciół i jedna idea: spędzić dziesięć dni na Saharze oraz uwiecznić wszystko na filmie.

Motocykle zostały zaprezentowane podczas imprezy Wheels and Waves w dniach 14-18 czerwca w Biarritz na południowym zachodzie Francji. Maszyny powstały z myślą o udziale w dziesięciodniowej wyprawie przez Saharę. W projekcie udział wzięły firmy Öhlins, Bark Busters, SC Projects, Kineo, ISR, Kriega i Dunlop.

NAS Analytics TAG

Baza - Harley-Davidson 1200 Roadster

Modelem bazowym był Harley-Davidson 1200 Roadster, a za customizację odpowiada David Borras, siła napędowa El Solitario (pol. samotny wilk), grupy konstruującej motocykle z siedzibą w Galicji, na północnym zachodzie Hiszpanii.

Przekształcenie motocykla przeznaczonego głównie do jazdy po ulicach miasta w maszynę będącą w stanie sprostać warunkom panującym na Saharze nie było prostym zadaniem. Specjalistom z El Solitario udało się to. Harley-Davidson Roadster w swojej podstawowej formie jest wyjątkowo wszechstronnym i uniwersalnym motocyklem o sportowym wyglądzie oraz uśpionym potencjale, który w pełni wykorzystali hiszpańscy konstruktorzy - właśnie dlatego model ten został wybrany do projektu Pustynne Wilki.

Długa lista zmian

Niektóre zmiany były łatwe do wprowadzenia, niektóre zaś wymagały znacznie więcej wysiłku. Najtrudniejsza była przebudowa zawieszenia. W tej sprawie David zwrócił się bezpośrednio do Öhlins, legendarnego szwedzkiego producenta. Przekształcenie elementów przedniego widelca Roadstera było względnie łatwe, w przeciwieństwie do konieczności wymiany tylnych amortyzatorów; specjaliści z Öhlins po raz pierwszy musieli zmierzyć się z wyzwaniem, którym było pogodzenie długości suwu z masą motocykla (w środowisku terenowym). W końcu aby osiągnąć pożądany efekt zdecydowali się użyć specyfikacji dla amortyzatorów stosowanych w quadach.

Praca nad detalami motocykli jest wynikiem współpracy Bark Busters, którzy zaprojektowali osłony na ręce, i Kineo, odpowiedzialnej za produkcję 19-calowych przednich i tylnych kół ze szprychami. Koła celowo wyposażone są w bezdętkowe opony szosowe Dunlop, co zapewnia utrzymanie właściwej prędkości w głębokim piasku! SC Projects zaprojektowała i wyprodukowała matowo-czarny układ wydechowy 2-1, ISR zapewniła spersonalizowane zaciski i tarcze hamulcowe, a Kriega dostarczyła miękkie torby na motocykl.

"Jeśli wygląda dobrze, jest dobrze zrobione"

Konstruktorzy motocykli mawiają, że "Jeśli wygląda dobrze, jest dobrze zrobione." I tak dokładnie jest w przypadku wykonanych specjalnie dla Pustynnych Wilków modeli Harley-Davidson 1200 Roadster. Więcej informacji o El Solitario można znaleźć na www.elsolitariomc.com a informacje o modelu Harley-Davidson 1200 Roadster na www.harley-davidson.com

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr