tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Motocykl z silnikiem diesla z napędem na wszystkie koła zrobiony ze zlewu kuchennego - profesjonalny odlot! NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Motocykl z silnikiem diesla z napędem na wszystkie koła zrobiony ze zlewu kuchennego - profesjonalny odlot!

Autor: Alonzo 2019.05.26, 17:12 Drukuj

Pamiętacie Ducati Diavel Diesel? To była całkowita ściema. Ducati z benzynowym silnikiem, pomalowane w pstrokate barwy, nawiązujące do odzieżowej marki Diesel. Zastanawialiście się może, dlaczego nikt nie produkuje motocykli z silnikiem diesla? Otóż są one dużo cięższe i bardziej skomplikowane od silników benzynowych. Nie nadają się do motocykli, które musza być lekkie i dobrze wyważone. Wkładanie silnika diesla do motocykla jest jak wkładanie grzałki do lodówki lub jak chłodzenie olejem hamulców. Każdy wie, że to nie ma najmniejszego sensu. No, prawie każdy.

Sam zaczynał jako mechanik silników diesla w US Postal Service. Naprawiał silniki w ciężarówkach, którymi przewożono listy między miastami. Uznał jednak, że praca przy ciężarówkach pocztowych nie pozwala mu dostateczne rozwinąć skrzydeł. Rzucił więc tę pracę i otworzył własny warsztat customowy Turner Customs. Ponieważ dobrze znał silniki diesla oraz specyfikę pojazdów użytkowych, więc postanowił zbudować motocykl z silnikiem diesla, który będzie miał napęd na wszystkie koła. 

Jeżeli nikt nie produkuje silników diesla do motocykli, to skąd wziąć części do takiego projektu? Otóż zewsząd. Sam do budowy swojego pojazdu brał wszystko, co mu wpadło w ręce. Nie pogardził nawet zlewem kuchennym. Koła pochodzą z Toyoty Camry. Intercooler z Suzuki Swift. Silnik zapożyczył z mieszarki do cementu. Co ciekawe, silnik jest wyprodukowany przez Yamahę, więc motocykl Sama można nazwać Yamahą Diesel. 

Zawieszenie jest oparte o dwie poduszki powietrzne - przed ruszeniem w trasę motocykl dosłownie podnosi się z ziemi. Wygląda to dość zjawiskowo, zobaczcie sami. Nie potrzebuje stopki, bo na parkingu osiada na ramie silnika. Do skonstruowania napędu Sam użył układów hydraulicznych z rozdrabniacza soli (takiego, jakim posypuje się chodniki w zimie) i z rozdrabniarki do drewna. Całość uzupełnia kilka detali, które nadają motocyklowi wojskowy wygląd. Zobaczcie sami:

 

  NAS Analytics TAG

Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s± prywatnymi opiniami użytkowników portalu. ¦cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialno¶ci za tre¶ć opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz s± moderowane. Komentarze po dodaniu s± widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadaj±cym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu ¦cigacz.pl lub Regulaminu Forum ¦cigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualno¶ci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep ¦cigacz

    na górę