tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Motocykl z silnikiem diesla z napędem na wszystkie koła zrobiony ze zlewu kuchennego - profesjonalny odlot!
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Motocykl z silnikiem diesla z napędem na wszystkie koła zrobiony ze zlewu kuchennego - profesjonalny odlot!

Autor: Alonzo 2019.05.26, 17:12 Drukuj

Pamiętacie Ducati Diavel Diesel? To była całkowita ściema. Ducati z benzynowym silnikiem, pomalowane w pstrokate barwy, nawiązujące do odzieżowej marki Diesel. Zastanawialiście się może, dlaczego nikt nie produkuje motocykli z silnikiem diesla? Otóż są one dużo cięższe i bardziej skomplikowane od silników benzynowych. Nie nadają się do motocykli, które musza być lekkie i dobrze wyważone. Wkładanie silnika diesla do motocykla jest jak wkładanie grzałki do lodówki lub jak chłodzenie olejem hamulców. Każdy wie, że to nie ma najmniejszego sensu. No, prawie każdy.

Sam zaczynał jako mechanik silników diesla w US Postal Service. Naprawiał silniki w ciężarówkach, którymi przewożono listy między miastami. Uznał jednak, że praca przy ciężarówkach pocztowych nie pozwala mu dostateczne rozwinąć skrzydeł. Rzucił więc tę pracę i otworzył własny warsztat customowy Turner Customs. Ponieważ dobrze znał silniki diesla oraz specyfikę pojazdów użytkowych, więc postanowił zbudować motocykl z silnikiem diesla, który będzie miał napęd na wszystkie koła. 

NAS Analytics TAG

Jeżeli nikt nie produkuje silników diesla do motocykli, to skąd wziąć części do takiego projektu? Otóż zewsząd. Sam do budowy swojego pojazdu brał wszystko, co mu wpadło w ręce. Nie pogardził nawet zlewem kuchennym. Koła pochodzą z Toyoty Camry. Intercooler z Suzuki Swift. Silnik zapożyczył z mieszarki do cementu. Co ciekawe, silnik jest wyprodukowany przez Yamahę, więc motocykl Sama można nazwać Yamahą Diesel. 

Zawieszenie jest oparte o dwie poduszki powietrzne - przed ruszeniem w trasę motocykl dosłownie podnosi się z ziemi. Wygląda to dość zjawiskowo, zobaczcie sami. Nie potrzebuje stopki, bo na parkingu osiada na ramie silnika. Do skonstruowania napędu Sam użył układów hydraulicznych z rozdrabniacza soli (takiego, jakim posypuje się chodniki w zimie) i z rozdrabniarki do drewna. Całość uzupełnia kilka detali, które nadają motocyklowi wojskowy wygląd. Zobaczcie sami:

 

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę