tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Motocykl wyświetlił kontrolkę z błędem? Nowy iOS 17 od Apple pomoże ją zidentyfikować
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Motocykl wyświetlił kontrolkę z błędem? Nowy iOS 17 od Apple pomoże ją zidentyfikować

Autor: Wojciech Grzesiak 2023.07.25, 15:26 Drukuj

Jesienią tego roku zadebiutuje kolejna odsłona systemu iOS przeznaczonego dla smartfonów Apple. Jedną z nowych funkcji jest rozpoznawanie tego, co widać na zdjęciach. W sieci już pojawiły się informacje, że nowość może okazać się pomocna dla bardzo opornych kierowców.

Kiedyś był taki dowcip o Jasiu, który podczas wycieczki przekonywał kierowcę, że wie, co się zepsuło. Kiedy już kierowca się poddał i poprosił Jasia o przedstawienie swojej ekspertyzy, to ten odparł, że autobus się zepsuł. Mniej więcej tak działa nowa funkcja o nazwie Visual Look Up, która wzorem wyszukiwania za pomocą zdjęć w Google pozwala zidentyfikować rzeczy znajdujące się na fotografiach.

NAS Analytics TAG

Serwis 9to5mac postanowił wziąć funkcję pod lupę, ponieważ jedną z funkcji jest rozpoznawanie tego, co oznaczają kontrolki pojawiające się na zegarach / wyświetlaczach pojazdów. Telefon wyświetla listę wraz z objaśnieniami, co oznacza dana kontrolka. Rozwiązanie nie jest jednak doskonałe, co udowodnił portal Jalopnik. Podczas testów nowej funkcji telefon zignorował kontrolkę temperatury oraz oleju.

Duża rzesza osób raczej z przymrużeniem oka spojrzy na nową funkcję, bo wiadomo, że aby samemu zdiagnozować usterkę, trzeba mieć odpowiednią wiedzę i narzędzia, a najlepszym pomysłem jest oczywiście wizyta w serwisie. Skoro jednak w schowkach pod siedzeniami skuterów pojawiają się naklejki z informacją, żeby nie umieszczać w nich zwierząt, to najwyraźniej nawet takie lakoniczne opisy ikonek mogą się komuś przydać.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

NAS Analytics TAG
Zobacz również

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę