tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Motocykl Piaggio z czterema kołami. Producent opatentował konstrukcję
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Motocykl Piaggio z czterema kołami. Producent opatentował konstrukcję

Autor: Wojciech Grzesiak 2022.11.28, 13:48 1 Drukuj

Jeżeli komuś wydawało się, że trzy koła w Piaggio MP3 to za dużo, to co powiecie na cztery koła w motocyklu? Piaggio zaprezentowało takie rozwiązanie, ale na razie jest ono w formie patentu i przy okazji zmieniło konstrukcję przedniego mechanizmu.

W Piaggio MP3 mamy dwa koła, które mają amortyzatory i hydrauliczne hamulce amortyzatorów. W momencie włączenia blokady hamulce zatrzymują amortyzatory i kowadło w określonym położeniu. Na opublikowanych przez Cycle World grafikach zastosowano nieco inną konstrukcję i na dodatek pochylają się jedynie przednie koła, a tył pozostaje na swoim miejscu. Jest to możliwe za sprawą umieszczonego na wysokości siedziska wałka, który umożliwia przechył przodu pozostawiając jednocześnie tył na swoim miejscu.

NAS Analytics TAG

Konstrukcja przedniego zawieszenia jest nieco zmodyfikowana względem tej z Piaggio MP3, ponieważ amortyzatory są prawie schowane w kołach i do tego zastosowano dwa łączniki kół. Wykorzystano tu pomysł Jamesa Watta, o który Piaggio oparło wcześniejsze patenty. Takie rozwiązanie pozwala zwiększyć sztywność i zapobiegać bocznym ruchom osi koła. Czyżby Włosi szykowali Piaggio MP4? Tego zapewne dowiemy się wkrótce.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

NAS Analytics TAG
Zobacz również

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę