tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Motocykl Benelli 902S zaprezentowany w Pekinie i wyciek TRK 902. Co wiadomo o nowej platformie woskiej marki?
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Motocykl Benelli 902S zaprezentowany w Pekinie i wyciek TRK 902. Co wiadomo o nowej platformie woskiej marki?

Autor: Wojciech Grzesiak 2024.05.29, 05:46 Drukuj

Podczas tegorocznej edycji targów Beijing Motor Show marka Benelli, której właścicielem jest koncern QJ Motor, zaprezentowała motocykl 902S. W sieci pojawiły się też pierwsze zdjęcia i dane techniczne modelu TRK 902. Wygląda na to, że producent zamierza wprowadzić do sprzedaży nową platformę.

Zarówno Benelli 902S, jak i Benelli TRK 902 są napędzane dwucylindrowym, rzędowym silnikiem o pojemności 904 cm3, który generuje maksymalną moc 105 KM, a deklarowana prędkość maksymalna wynosi 225 km/h. W przypadku modelu 902S zastosowano zawieszenie Marzocchi oraz hamulce Brembo. Rama to nadal rurowa kratownica. Stylistycznie widać tu oczywiście mocne nawiązania do 752S. Ciekawostką jest to, że 902S waży 222 kg w stanie gotowym do jazdy, a więc 4 kg mniej niż 752S.

NAS Analytics TAG

W przypadku modelu TRK 902 i TRK 902 X silnik ma taką samą moc i pojemność, ale podano też maksymalny moment obrotowy i ten ma wynosić 90 Nm. Tu również zastosowano zawieszenie Marzocchi oraz hamulce Brembo, a z tyłu pojawił się aluminiowy wahacz. Zbiornik paliwa ma pojemność aż 24 litrów i w stanie gotowym do jazdy motocykl waży ok. 230 kg. Z dodatków znajdziemy tu kolorowy wyświetlacz z nawigacją oraz podgrzewane manetki i kanapę.

Znane są też niektóre wymiary modelu TRK 902. Rozstaw osi ma wynosić 1540 mm, a wysokość siedziska to 825 mm. W modelu TRK 902 zastosowano koła o średnicy 17 cali z felgami aluminiowymi, a w TRK 902 X tradycyjnie pojawiają się koła z felgami szprychowymi o średnicy 19 cali z przodu i 17 cali z tyłu. Według dokumentów homologacyjnych maksymalna prędkość motocykla to 215 km/h.

Na razie nie wiadomo, kiedy motocykle miałyby trafić do Europy, bo prędzej czy później pojawią się w naszych salonach. Trzeba jednak pamiętać, że QJ Motor i Benelli mają spore poślizgi pomiędzy przedstawieniem nowości w Chinach i przywiezieniem ich do Europy, więc jeszcze nie łapcie za portfele. Silnik zastosowany w obu motocyklach prawdopodobnie pochodzi z QJ Motor SRK 900, który jest oferowany w Europie, ale na naszym kontynencie ma maksymalną moc 99 KM.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr