tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 MotoGP 2022: Marc Marquez opuci Grand Prix Argentyny. John McGuinness: "Zachowa si jak desperat"
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

MotoGP 2022: Marc Marquez opuci Grand Prix Argentyny. John McGuinness: "Zachowa si jak desperat"

Autor: Wojciech Grzesiak 2022.03.29, 13:55 Drukuj

Smutne i niepokojące wieści płyną z obozu ekipy Repsol Honda. Marc Marquez opuści odbywające się w najbliższy weekend Grand Prix Argentyny. Decyzja została podjęta po kolejnym badaniu lekarskim.

Podczas GP Indonezji Marc Marquez upadał aż trzy razy, a decydujący dla jego stanu zdrowia był highside podczas sesji rozgrzewkowej. Okazało się, że zawodnik ma nawrót problemu z podwójnym widzeniem. Lekarze zalecili odpoczynek i regenerację. We wtorek Hiszpan miał kolejną wizytę, po której stwierdzono, że musi "stosować konserwatywną terapię." To określenie oznacza tyle, że na razie wykluczony jest scenariusz leczenia operacyjnego.

NAS Analytics TAG

Niedawno na temat Marqueza wypowiedział się John McGuinness i były to raczej gorzkie słowa: "Po wypadku w sesji rozgrzewkowej wyglądał jak dzieciak, który ma dość. Nie chciałbym patrzeć, jak odpuszcza ten sport z powodu zbyt wielu uderzeń w głowę. Ktoś powinien z nim porozmawiać. Trzeba się kontrolować. W sobotę w Mandalice, po wypadku pobiegł z powrotem do boksu i dwa okrążenia po powrocie na tor znów wywrócił się w tym samym zakręcie. Nie jest dobrze, bo zdaje się być zdesperowany."

Obecna sytuacja to już trzeci przypadek, kiedy Marquez ma nawrót diplopii. Z tego powodu zawodnik opuścił ostatnie rundy sezonu 2021 oraz część przedsezonowych testów. Wtedy również lekarze poszli drogą polegającą na odpoczynku i unikaniu przeciążania organizmu. Jak długa będzie obecna przerwa? Tego jeszcze nie wiadomo.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na gr