tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 MotoGP 2022: Francesco Bagnaia z pole position do wycigu MotoGP o Grand Prix Niemiec
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

MotoGP 2022: Francesco Bagnaia z pole position do wycigu MotoGP o Grand Prix Niemiec

Autor: Wojciech Grzesiak 2022.06.18, 15:18 Drukuj

Francesco Bagnaia ustanowił nowy rekord toru Sachsenring w treningach wolnych, a w kwalifikacjach zdobył pole position. Jako jedyny zszedł z czasem poniżej 1 minuty i 20 sekund. Aleix Espargaro wystartuje z drugiego rzędu.

W treningach wolnych najszybszy był Francesco Bagnaia, który wykręcił czas 1'19,765 i tym samym ustanowił nowy rekord toru. W tej sekundzie zmieścili się jeszcze Aleix Espargaro, Jack Miller, Johann Zarco i Jorge Martin. W pierwszej sesji znaleźli się Miguel Oliveira, Enea Bastianini, Marco Bezzecchi, Pol Espargaro i Alex Marquez. Serię szybkich czasów rozpoczął Di Giannantonio z 1'20,503. Na kolejnym okrążeniu pobił swój wynik na 1'20,307. Na szybkim okrążeniu był też Bastianini, ale pojechał wolniej w sektorze numer 2.

NAS Analytics TAG

Po przerwie dobry występ zaliczył Marco Bezzecchi, który co prawda nie miał szans na pole position, ale zepchnął Pola Espargaro na 3. miejsce. Na ostatnim mierzonym okrążeniu Bezzecchi przejechał szybki pierwszy sektor, ale w kolejnym był już wolniejszy. Pol Espargaro podjął rękawice i próbował odzyskać 2. pozycję oraz awans do Q2, ale zabrakło mu 0,004 s.

Drugą sesję najlepiej rozpoczął Aleix Espargaro z czasem 1'20,413, ale z ogromną przewagą jechał Pecco Bagnaia, który przekroczył linię mety z wynikiem 1'20,098. W kolejce do pierwszego miejsca był jeszcze Jack Miller, ale pojechał zbyt wolno w ostatnim sektorze. Awansował jednak na 2. miejsce. Aleix Espargaro został zepchnięty na 4. pozycję, a przed nim był jeszcze Jorge Martin.

Po przerwie najszybciej na tor wyjechał Bagnaia, który zostawił używaną przednią oponę i założył nowy tył. To zaprocentowało wynikiem 1'20,064 i umocnieniem na prowadzeniu. Zawodnik Ducati nie spoczywał na laurach i kolejne okrążenie rozpoczął ponownie na czerwono i z szansą na zejście do przedziału 1 minuty i 19 sekund. Bagnaia przekroczył metę z czasem 1'19,931. Aleix Espargaro awansował na 2. miejsce z wynikiem 1'20,120. Długo się nie cieszył z pierwszego rzędu, ponieważ wyprzedzili go Zarco i Quartararo. Zawodnik Yamahy odebrał 2. pozycję na przedostatnim mierzonym okrążeniu. W pierwszym sektorze z toru wypadł Takaaki Nakagami, co uniemożliwiło reszcie poprawę swoich wyników. W pierwszym rzędzie staną Bagnaia, Quartararo i Zarco. Aleix Espargaro spadł do drugiej linii.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na gr