tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 MotoGP 2022: Circuit of The Americas dostanie now nawierzchni, ale nie do koca
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

MotoGP 2022: Circuit of The Americas dostanie now nawierzchni, ale nie do koca

Autor: Wojciech Grzesiak 2021.12.01, 08:28 Drukuj

Nitka toru Circuit of The Americas ma zostać odświeżona. W tym roku zawodnicy mocno skarżyli się na nierówności, a niektórzy porównywali jazdę do off-road'u. Wiadomo, że na pewno zostanie zrobione niezbędne minimum prac.

Franco Uncini, dyrektor ds. bezpieczeństwa Grand Prix z ramienia FIM powiedział, że już pomiędzy wyścigami w Austrii gościł na amerykańskim obiekcie i miał wątpliwości odnośnie stanu nawierzchni. Teraz potwierdzono, że zostanie ona poprawiona, ponieważ niektórzy zawodnicy grozili zbojkotowaniem amerykańskiej rundy. Władze toru odświeżą odcinek od zakrętu numer 2 do zakrętu numer 10, ponieważ na więcej nie będzie czasu.

NAS Analytics TAG

Uncini dodał, że prace zostaną przeprowadzone dopiero w lutym i wtedy odwiedzi obiekt ponownie, by przetestować go na motocyklu. Wątpliwości miało również Pirelli podczas organizacji rundy Formuły 1. Mario Isola, dyrektor ds. wyścigów samochodowych oraz F1 w Pirelli powiedział, że od 2019 do 2021 roku wymieniono 40 proc. nawierzchni, ale to za mało, ponieważ ubytki są mocno zauważalne. Szef Circuit of The Americas, Bobby Epstein, w jednym z wywiadów twierdził, że kiepska nawierzchnia nie stanowi problemu dla samochodów, a przedstawiciele FIA nie wnieśli żadnych obiekcji.

Jakie będą dalsze losy Grand Prix Ameryk? O tym zapewne przekonamy się dopiero wiosną przyszłego roku, kiedy Franco Uncini poleci sprawdzić, czy włodarze toru zlikwidowali uciążliwości, na które skarżyli się zawodnicy.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr