tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 MotoGP 2022: Augusto Fernandez wygrywa wycig Moto2 o Grand Prix Niemiec na torze Sachsenring
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

MotoGP 2022: Augusto Fernandez wygrywa wycig Moto2 o Grand Prix Niemiec na torze Sachsenring

Autor: Wojciech Grzesiak 2022.06.19, 13:07 Drukuj

Augusto Fernandez z chirurgiczną precyzją i stoickim spokojem wygrał wyścig klasy Moto2 o Grand Prix Niemiec. Na podium znalazł się też Pedro Acosta, więc był to dobry dzień dla ekipy Red Bull KTM Ajo.

W kwalifikacjach klasy Moto2 wygrał Sam Lowes przed Albertem Arenasem i Augusto Fernandezem. W rozgrzewkach brytyjski zawodnik uzyskał 4. czas, a najlepszym wynikiem mógł pochwalić się Arenas. Dobre tempo prezentował także Aron Canet. Najlepiej do wyścigu ruszył Lowes, który zblokował wszystkich i wszedł na prowadzeniu w pierwszy zakręt. Za jego plecy wbił się Schrotter, który awansował z 5. miejsca. Prowadzącą trójkę zmykał Augusto Fernandez. Pedro Acosta awansował na 6. miejsce z 11. pola startowego. Na kolejnym okrążeniu Fernandez został wyprzedzony przez Arenasa. Lider klasyfikacji generalnej był na 11. miejscu, Ai Ogura jechał dopiero na 14. pozycji.

NAS Analytics TAG

Na 3. kółku Acosta był za plecami Fernandeza i szykował się do ataku, ale to Fernandez zaatakował Arenasa i awansował na 3. miejsce. Lowes podążał na prowadzeniu, ale nie był w stanie uciec Schrotterowi, który przymierzał się do ataku. Na końcu 4. okrążenia z toru wypadł Jorge Navarro. Schrotter chciał atakować na początku 5. okrążenia, ale nie wykorzystał swojej szansy. Zrobił to Fernandez, który objął 2. miejsce i był za plecami Lowesa. Acosta utknął za Arenasem. Na kolejnym kółku Fernandez zaatakował Lowesa i objął prowadzenie. Na 8. okrążeniu Schrotter popełnił błąd, co wykorzystali Acosta i Arenas. Dzięki temu manewrowi ubiegłoroczny mistrz klasy Moto3 mógł skupić się na pogoni za prowadzącymi. Tym czasem w sektorze numer 1 wypadł Simone Corsi.

Na 11. okrążeniu Fernandez miał 2,3 s przewagi nad Lowesem, a za plecami brytyjskiego zawodnika pojawił się Acosta, którego strata zmalała już do czasu poniżej 0,5 s. Na 12. okrążeniu z toru wypadł Antonelli, który w tym sezonie nie zdobył jeszcze żadnych punktów. Canet jechał na 6. miejscu, Ogura awansował na 10. miejsce, a 2 pozycje dalej był Vietti, który tracił kolejne lokaty. Na 15. okrążeniu Lowes popełnił błąd wyjeżdżając szeroko w zakręcie numer 3, co skutecznie wykorzystał Acosta. Zawodnik nie był jednak w stanie wykorzystać swojego położenia i uciec, ponieważ Lowes kręcił bardzo dobre czasy.

Na 7 okrążeń przed końcem Fernandez miał ponad 7 sekund przewagi na Acostą. Celestino Vietti wypadł z toru. Lowes z kolei próbował atakować Acostę. Zawodnik Red Bull KTM na 5 okrążeń przed końcem dostał ostrzeżenie o przekraczaniu limitów toru. Na 25. okrążeniu Lowes w końcu zaatakował w zakręcie numer 12 i wyprzedził Acostę. Ten postanowił się zrewanżować po prostej startowej. Z sytuacji próbował skorzystać Schrotter. Na przedostatnim okrążeniu szansę na walkę o podium miał też Aldeguer. Lowes stracił pozycję na rzecz Schrottera, ale przypuścił skuteczny kontratak. Acosta skorzystał na tym zamieszaniu i delikatnie odjechał. Fernandez miał już prawie 10 sekund przewagi i pewnie podążał do mety. Lowes próbował jeszcze zaatakować, ale bezskutecznie, ponieważ zetknął się z Acostą i odpuścił.

Ai Ogura dojechał na 8. miejscu przed Aronem Canetem. Celestino Vietti opuszcza Niemcy na prowadzeniu, ale jego przewaga znacznie stopniała. Zawodnik nadal ma 133 pkt. Ai Ogura jest na 2. miejscu z wynikiem 125 pkt. Augusto Fernandez awansował na 3. miejsce i ma 121 pkt.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na gr