tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 MotoGP 2021: Wiemy, jak będą wyglądały procedury bezpieczeństwa podczas otwarcia sezonu w Katarze
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

MotoGP 2021: Wiemy, jak będą wyglądały procedury bezpieczeństwa podczas otwarcia sezonu w Katarze

Autor: Wojtek Grzesiak 2021.02.18, 09:12 Drukuj

Już tylko dwa tygodnie dzielą nas od rozpoczęcia sezonu MotoGP, który ruszy w Katarze i będzie poprzedzony testami. Dorna użyje wypracowanych w zeszłym roku procedur, które mają zminimalizować ryzyko zarażenia koronawirusem wśród członków ekip oraz zawodników.

Jak będą wyglądały środki bezpieczeństwa wdrożone przez Dornę? Jak informuje portal Speedweek, przede wszystkim będzie dużo testów na obecność koronawirusa. Żeby w ogóle wyruszyć do Kataru zawodnicy i członkowie ich ekip muszą mieć negatywny wynik testów wykonanych nie wcześniej niż 72 godziny przed wylotem. W Katarze zostaną przeprowadzone kolejne testy, a na czas oczekiwania na wyniki wszyscy zostaną zakwaterowani w specjalnie przygotowanych hotelach. Jeżeli wszystko przebiegnie pomyślnie, to badani będą mogli przystąpić do pracy, ale organizatorzy zamierzają przeprowadzać wyrywkowe testy kontrolne. Poruszanie się będzie ograniczone do trasy pomiędzy hotelem i torem.

NAS Analytics TAG

Tegoroczny sezon rozpocznie się od testów, które w dniach od 6 do 7 i od 10 do 12 marca zaliczą zawodnicy klasy MotoGP, a od 19 do 21 marca - zawodnicy klas Moto2 i Moto3. Pod koniec miesiąca - 28 marca - zobaczymy pierwsze wyścigi sezonu 2021. To oznacza, że zawodnicy i ich ekipy spędzą w Katarze ponad miesiąc, bo druga runda również odbędzie się na torze Losail i zostanie rozegrana 4 kwietnia. Oczywiście kalendarz wciąż może ulec zmianie, ale mamy nadzieję, że nie stanie się tak w przypadku Kataru i już wkrótce będziemy znów cieszyć się sportowymi emocjami.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na górę