tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 MotoGP 2021: Miguel Oliveira wygrywa wycig MotoGP o Grand Prix Katalonii w Barcelonie
NAS Analytics TAG

Reklama

NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

MotoGP 2021: Miguel Oliveira wygrywa wycig MotoGP o Grand Prix Katalonii w Barcelonie

Autor: Wojtek Grzesiak 2021.06.06, 13:58 Drukuj

Wyścig MotoGP w Barcelonie dostarczył kibicom nie mniej emocji niż zmagania klasy Moto3. Najlepiej poradził sobie Miguel Oliveira, który skutecznie odparł ataki Yamahy i Ducati, a o sporym pechu może mówić Fabio Quartararo.

Fabio Quartararo wygrał sobotnie kwalifikacje przed Jackiem Millerem i Johannem Zarco. Zawodnik Yamahy był również najlepszy na starcie, ale Miller i Oliveira zaatakowali go, co poskutkowało spadkiem na 5. miejsce. W tym czasie Marc Marquez awansował z 13. na 9. miejsce i szedł po więcej. Na czwartym okrążeniu Oliveira czuł się już pewnie na prowadzeniu i zaczął odjeżdżać.

NAS Analytics TAG

Na piątym kółku Marquez był już na 6. miejscu i w tym czasie wydarzył się pierwszy dramat Hondy - z toru wypadł Pol Espargaro. Trzy okrążenia później jego los podzielił Marquez, który wydawał się być w bardzo dobrej formie. W motocyklu zawodnika z numerem 93 puściła przednia opona i nie było już opcji na ratunek.

W połowie wyścigu Quartararo był na plecach Oliveiry, a za nimi jechał Joan Mir, który oddzielał tę dwójkę od jadących na motocyklach Ducati Johanna Zarco i Jacka Millera. W końcu obaj wyprzedzili Suzuki, a Zarco ruszył w pogoń za Quartararo i Oliveirą. Na 21. okrążeniu doszło do niespotykanej sytuacji - u Fabio Quartararo rozpiął się kombinezon i Francuz wyrzucił ochraniacz klatki piersiowej. Zawodnik Yamahy próbując zapiąć się z powrotem, wyjechał na zielone pole i linię służącą do odbywania kary długiego okrążenia. Udało mu się wrócić na tor przed Millerem, ale już za Zarco.

Na ostatnim okrążeniu Zarco próbował kąsać Oliveirę, a Miller - Quartararo. Zawodnik Yamahy nie zamierzał jednak oddać trzeciego miejsca i walczył za wszelką cenę. Oliveira z kolei był na tyle szybki, że Zarco ostatecznie go nie zaatakował. Na metę wjechali kolejno Oliveira, Zarco, Quartararo i Miller. Zawodnik Yamahy dostał jednak karę 3 sekund za incydent z wyjazdem poza linię toru, więc na trzecie miejsce wskoczył Miller.

Fabio Quartararo prowadzi generalkę mając na koncie 118 punktów, a po dzisiejszym wyścigu Johann Zarco traci do niego już tylko 17 punktów. Pierwszą trójkę zamyka Jack Miller, który ma 90 punktów i wyprzedza Bagnaię o 2 punkty.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na gr