tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 MotoGP 2021: Andrea Dovizioso wystartuje w teamie Petronas Yamaha SRT, a Franco Morbidelli przejdzie do Monster Yamaha
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

MotoGP 2021: Andrea Dovizioso wystartuje w teamie Petronas Yamaha SRT, a Franco Morbidelli przejdzie do Monster Yamaha

Autor: Wojtek Grzesiak 2021.08.29, 15:22 Drukuj

Grand Prix Wielkiej Brytanii to nie tylko wielka radość dla Yamahy z powodu wygranej Fabio Quartararo, ale również możliwość złapania oddechu dzięki uspokojeniu sytuacji kadrowej. Wiadomo już, jak poukładano sprawy po rozstaniu z Maverickiem Vinalesem.

Problemy Yamahy zaczęły się od nieodpowiedzialnego zachowania Mavericka Vinalesa podczas pierwszego wyścigu na Red Bull Ring. Hiszpański zawodnik był bliski uszkodzenia motocykla, co poskutkowało tym, że Vinales został zawieszony na Grand Prix Austrii. Zawodnik przeprosił swoją ekipę w jednym z wywiadów, ale to nie wystarczyło i Yamaha ogłosiła rozstanie ze skutkiem natychmiastowym, po czym potwierdziło się, że Vinales wystartuje w barwach teamu Aprilia.

NAS Analytics TAG

Po rozstaniu z Vinalesem Yamaha musiała zrewidować swoją sytuację kadrową i w końcu opracowano plan, który ma rację bytu. Podczas Grand Prix Wielkiej Brytanii producent wystawił Cala Crutchlowa w teamie fabrycznym, a na motocyklu satelickim pojechał Jake Dixon. Franco Morbidelli ma wrócić do wyścigów, ale nie wróci już do Petronas Yamaha SRT, ponieważ zajmie fotel w zespole fabrycznym. Do teamu satelickiego trafi Andrea Dovizioso, który ma także zapewniony kontrakt na sezon 2022. Tym sposobem Yamaha poukładała miejsca w boksie do końca tego roku. Andrea Dovizioso przejmie motocykl po Morbidellim, a w sezonie 2022 dostanie maszynę w specyfikacji fabrycznej.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na gr