tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 MotoGP: Yamaha testuje urzdzenie do szybkiego startu
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

MotoGP: Yamaha testuje urzdzenie do szybkiego startu

Autor: Konrad Bartnik 2020.02.13, 13:30 Drukuj

W czasie ostatnich testów w Malezji na motocyklach Rossiego, Vinalesa oraz kierowcy testowego Kohty Nozane zamontowane było specjalne urządzenie poprawiające właściwości YZR-M1 w czasie startu. Zadaniem tzw. holeshot device jest usztywnienie tylnego zawieszenia i utrzymanie frontu nisko do czasu wejścia w pierwszy zakręt. 

Usztywniacze zawieszenia typu "holeshot device" nie są niczym nowym, często spotyka się je w motocyklach motocrossowych. Yamaha postanowiła spróbować wykorzystać coś takiego w wyścigach MotoGP. Na motocyklach YZR-M1 należących do zespołu fabrycznego przycisk urządzenia zamontowano na brzegu owiewki w okolicy główki ramy.

NAS Analytics TAG

Rolą tego systemu jest czasowe obniżenie i utwardzenie tylnego zawieszenia, dzięki czemu w momencie startu motocykl nie przysiada i więcej mocy trafia bezpośrednio na tylne koło. Jednocześnie front utrzymywany jest maksymalnie nisko, co ułatwia kierowcy kontrolę nad pojazdem. Najkrócej mówiąc, holeshot device ma ułatwić zawodnikom Yamahy znalezienie się w pierwszym zakręcie na pozycji lidera.

Podobne rozwiązania stosowały już inne zespoły, m.in. Ducati i Aprilia.  

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na gr