tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 MotoGP: Aleix Espargaro prawie popaka si z radoci jadc now Aprili
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

MotoGP: Aleix Espargaro prawie popaka si z radoci jadc now Aprili

Autor: Konrad Bartnik 2020.02.18, 11:00 Drukuj

Łatwo wyobrazić sobie frustrację znakomitego zawodnika, którego z walki o czołówkę eliminuje niekonkurencyjny motocykl. Coś takiego przez ostatnie trzy sezony z Aprilią spotykało Aleixa Espargaro. Wygląda jednak na to, że zimowa praca inżynierów zaczyna przynosić efekt.

Zespół Aprilia Gresini przystępuje do sezonu 2020 MotoGP z całkiem odmienionym motocyklem RS-GP. Poprzednią jednostkę V4 z rozwarciem cylindrów po kątem 75 stopni zastąpiła nowa, z kątem 90 stopni - tak jak u odnoszącej sukcesy konkurencji. Maszyna dysponuje większą mocą, mniej wibruje i łatwiej hamuje silnikiem. 

NAS Analytics TAG

Niedawne testy w Malezji pokazały, że zmiana na lepsze jest bardzo odczuwalna. Aleix Espargaro w wywiadzie udzielonym hiszpańskiemu magazynowi Marca powiedział, że do niedawna rozważał zakończenie kariery. Nowy motocykl obudził w nim jednak kolejne pokłady pasji i głód sukcesów. Aleix liczy na jeszcze kilka sezonów wyrównanej walki.

Nie mogę narzekać. Wiele się zmieniło. Jestem bardzo zadowolony ze zmian dokonanych w motocyklu i z tego, jak zaczęliśmy ten sezon. Chciałem poczekać na rewolucję, krok naprzód, ale niezbyt duży. To prawda, że motocykl jest nowy i jeszcze sporo mu brakuje. Musimy podnieść jego niezawodność, ale pod względem konkurencyjności jesteśmy daleko do przodu.

Do rezultatów testów musimy podejść ostrożnie. To tylko próba, trzeba sprawdzić, jak motocykl zachowuje się na innych torach. Liczą się niedzielne wyścigi, ale ostatnie wyniki nastrajają nas pozytywnie. Jesteśmy trzy dziesiąte sekundy za najszybszym Quartararo, w symulacji wyścigu, kiedy jechałem w rytmie, byliśmy bardzo konkurencyjni. Choć musimy twardo stąpać po ziemi, to jednak mamy teraz dużo radości i motywacji.

"Zwycięstwo" to poważne i skomplikowane określenie, zwłaszcza w świecie dzisiejszego MotoGP. Mając je jednak w głowie, zaczynasz marzyć. Tak, myślę, że będziemy bliżej walki o podium. W wyścigach bardzo ważna jest niezawodność motocykla i brak problemów, które mieliśmy wcześniej. 

Musiałem rozważyć zakończenie kariery i wciąż o tym myślę. Mam 30 lat, wciąż jestem młody, ale mam już inne cele w głowie. Mam rodzinę, z którą naprawdę chciałbym spędzać więcej czasu. W Aprilii miałem pod górkę przez prawie 4 sezony, bez widoków na zmiany na lepsze. Pomyślałem, że spróbuję się jeszcze chwilę pocieszyć nowym motocyklem, zanim odejdę. 

Chciałem sprawdzić, jak jeździ maszyna na sezon 2020, która jest dla Aprilii dużą rewolucją. Myślę, że spełnili moje życzenia, więc chciałbym przejeździć jeszcze kilka konkurencyjnych sezonów. Byłoby wspaniale, gdyby udało się to z Aprilią, biorąc pod uwagę trudności, przez jakie przeszliśmy.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr