tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 MotoGP: 48-letni Max Biaggi powrci do klasy krlewskiej?
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

MotoGP: 48-letni Max Biaggi powrci do klasy krlewskiej?

Autor: Janusz Bbenek 2020.01.13, 12:00 Drukuj

Max Biaggi wyraził chęć powrotu do padoku MotoGP jako kierowca testowy Aprilii. W obliczu możliwej dyskwalifikacji Iannone i zastąpieniu go przez Smitha jest to możliwe - Max ma ogromną wiedzę, a mimo wieku wciąż pozostaje bardzo szybki. 

Sylwetki Maxa Biaggiego nie trzeba specjalnie przedstawiać. To jedna z legend wyścigów Grand Prix w latach 90 i wczesnych 2000, 4-krotny zdobywca tytułu w klasie 250 cm3. Sukces powtórzył w World Superbike, dwukrotnie zdobywając tytuł dla Aprilii. Do dziś włoski kierowca kojarzony jest głównie z tą marką i pełni rolę jej światowego ambasadora.

NAS Analytics TAG

W czasie niedawnych testów modelu RSV4 X na torze Sepang udowodnił swoją szybkość, wykręcając czasy na poziomie zawodników z aktualnej stawki WSBK. Po wszystkim napisał na twitterze:

Jak zmienić swoją naturę? Motocykle to moje życie. Nie mogę ukryć, że wciąż jestem szybki i miałem wiele radości z jazdy tą bestią.

Następnie dodał wpis, w którym zapytał jasno:

Czy chcielibyście znów mnie zobaczyć na motocyklu MotoGP?

Faktem jest, że jeśli Andrea Iannone nie da rady się wybronić przed dyskwalifikacją za obecność w organizmie niedozwolonego sterydu, ekipa Aprilia Gresini będzie desperacko potrzebowała kierowcy testowego. Według słów szefa zespołu, Massimo Rivoli, miejsce Iannone zajmie dotychczas pełniący tę funkcję Bradley Smith. Aprilia wystawia w tym roku motocykl RS-GP z nowym silnikiem i przed pierwszym weekendem wyścigowym w Katarze potrzebuje długiej serii prób z kierowcą, który nie tylko jest szybki, ale też będzie w stanie przekazać inżynierom jak najwięcej przydatnych informacji. 

Niezwykle doświadczony, 48-letni Max Biaggi wydaje się idealnym kandydatem. Czy odważny wpis zawodnika świadczy o tym, że jest już po pomyślnych rozmowach z szefostwem Aprilii? Przekonamy się już niedługo. 

 

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na gr