tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Moto2: Augusto Fernandez zastpi Alexa Marqueza w Estrella Galicia 0,0 Marc VDS
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

Moto2: Augusto Fernandez zastpi Alexa Marqueza w Estrella Galicia 0,0 Marc VDS

Autor: Janusz Bbenek 2019.11.25, 13:34 Drukuj

Wiemy już, kto zajmie miejsce zwolnione przez Alexa Marqueza w zespole Estrella Galicia 0,0 Marc VDS, startującym w klasie Moto2. Będzie to 22-letni Hiszpan Augusto Fernandez, jedna z rewelacji minionego sezonu.

Kiedy ogłoszono, że Alex Marquez zajmie miejsce Jorge Lorenzo w Repsol Honda, od razu pojawiły się spekulacje odnośnie jego własnego następcy w Moto2, w belgijsko-hiszpańskim zespole Estrella Galicia 0,0 Marc VDS. Pierwszym z wymienianych kandydatów był samo Johann Zarco, który po trzech wyścigach przejechanych w LCR Honda za Nakagamiego nie uzyskał jednak stałego angażu w strukturach HRC. Dla Francuza byłby to powrót do klasy pośredniej, której był mistrzem w latach 2015-16.

NAS Analytics TAG

Wygląda jednak na to, że w tej chwili Zarco jest bardzo blisko podpisania kontraktu z Reale Avintia, gdzie zastąpi Karela Abrahama i pozostania w MotoGP. Z kolei ekipa Estrella Galicia 0,0 Marc VDS poinformowała, że jej drugim kierowcą w sezonie 2020, obok Sama Lowesa, będzie Augusto Fernandez.

Przygoda Fernandeza, mistrza Europy juniorów z 2014 roku, z mistrzostwami świata Moto2 zaczęła się w 2017 roku, kiedy od GP Włoch zastąpił Axela Bassaniego w ekipie Speed Up Racing. Przez 13 wyścigów uzbierał jednak tylko 6 punktów, co dało mu odległą, 31 lokatę na koniec sezonu. Po przerwie zimowej wrócił do mistrzostw Hiszpanii CEV, ale w czerwcu 2018 znów został wezwany do Moto2 - tym razem w zespole Pons 40 zastąpił Hectora Barberę, wyrzuconego ze składu za prowadzenie po wpływem alkoholu. Fernandez uzbierał 45 punktów w 12 wyścigach i na koniec sezonu był 18.

Pozwoliło mu to na podpisanie stałej umowy na 2019 rok z zespołem Flexbox Pons 40. 22-letni zawodnik, pochodzący z Madrytu, zdołał w minionym sezonie mocno wryć się w pamięć kibiców śledzących zmagania w klasie Moto2. Fernandez bardzo mocno "odpalił" na nowym silniku Triumpha, wygrał 3 wyścigi, a 2 razy był trzeci. Ostatecznie zajął piąte miejsce w klasyfikacji generalnej. Wynik mógł być jeszcze lepszy, ale kontuzja wykluczyła Augusto z rund w Argentynie i USA.

Estrella Galicia 0,0 Marc VDS całkowicie zmienia więc obsadę kierowców na sezon 2020. Xaviego Vierge, zastąpi bowiem doświadczony Alex Lowes. Celem ekipy jest oczywiście powtórzenie sukcesu z 2019 roku, z Fernandezem typowanym na mistrza. Do tego przydałby się również awans w kategorii zespołów - w tym roku mimo tytułu dla Alexa Marqueza, Estrella Galicia 0,0 Marc VDS zakończyło sezon dopiero na 4 miejscu.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na gr