tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Moto Guzzi Stelvio powróci na platformie V100. Producent zarejestrował znak towarowy
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Moto Guzzi Stelvio powróci na platformie V100. Producent zarejestrował znak towarowy

Autor: Wojciech Grzesiak 2023.06.06, 09:23 Drukuj

Podczas ubiegłorocznych targów EICMA Moto Guzzi zajawiło nowy motocykl, który jednocześnie jest powrotem jednego z legendarnych modeli, a mowa oczywiście o Stelvio. Teraz Grupa Piaggio zarejestrowała znak towarowy dla tego modelu, a po drodze pojawiły się jeszcze zdjęcia testowych egzemplarzy.

Jak informuje Motorcycle.com, nowy motocykl będzie miał oznaczenie V100 Stelvio. Już zdjęcia szpiegowskie wskazywały na to, że bazą do jego powstania stanie się właśnie V100 Mandello. To oznacza, że będzie go napędzał silnik o pojemności 1024 cm3, który ma maksymalną moc 115 KM, a maksymalny moment obrotowy wynosi 105 Nm.

NAS Analytics TAG

Zdjęcia testowych egzemplarzy wskazują na to, że motocykl otrzyma zawieszenie o większym skoku, szprychowe felgi oraz radar z aktywnym tempomatem. Stylistyka jest bardzo zbliżona do V100 Mandello, ale nie wiadomo, czy na pokładzie pojawi się aktywna aerodynamika.

Poprzednie wcielenie Stelvio było produkowane od 2007 do 2016 r. i miało silnik o pojemności 1151 cm3, który generował maksymalną moc 105 KM, a maksymalny moment obrotowy wynosił 113 Nm. W 2009 r. dokonano modyfikacji silnika, a w 2012 zwiększono zbiornik paliwa i zmieniono zegary. Już podczas targów EICMA 2022 mówiono, że w nowym Stelvio pojawi się silnik z modelu V100 Mandello.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

NAS Analytics TAG
Zobacz również

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę