tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Młody chłopak zginął pod kołami radiowozu. Policjant w sądzie: to nie moja wina!
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Młody chłopak zginął pod kołami radiowozu. Policjant w sądzie: to nie moja wina!

Autor: Raff 2020.08.24, 10:21 19 Drukuj

W ubiegłym roku, podczas pościgu, młody motocyklista zginął pod kołami radiowozu. Sprawa wywołała ogromne emocje i szeroką dyskusję na temat zasadności podejmowania tak ryzykownych działań. Ruszył proces policjanta odpowiedzialnego za tamtą tragedię.

O tej dramatycznej sprawie pisaliśmy w ubiegłym roku. Policjanci, którzy pełnili służbę w nieoznakowanym radiowozie, zauważyli motocykl bez tablicy rejestracyjnej, wyjeżdżający ze stacji benzynowej w Dobrym Mieście. Podczas próby zatrzymania, motocyklista rzucił się do ucieczki, a policjanci ruszyli w pościg.

NAS Analytics TAG

W pewnej chwili motocyklista skręcił w drogę szutrową, a funkcjonariusze pojechali za nim, trzymając niewielki dystans. Kiedy radiowóz uderzył w tylne koło motocykla, kierowca stracił panowanie nad pojazdem i przewrócił się. Samochód nie był w stanie wyhamować na luźnej nawierzchni i przejechał po motocykliście, który, w konsekwencji, poniósł śmierć na miejscu.

Prokuratura w Giżycku postawiła policjantowi zarzut niedopełnienia obowiązków służbowych i spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Podczas pierwszej rozprawy przed Sądem Rejonowym w Olsztynie, sprawca nie przyznał się winy. Wskazywał, że nie było jego zamiarem uderzenie w motocykl, ale wyprzedzenie jednośladu w dogodnym miejscu. Wyjaśniał, że próbował wyhamować radiowóz, ale niestety nie udało się zrobić tego skutecznie.

Na niekorzyść tej wersji wydarzeń świadczy jednak zapis z wideorejestratora, gdzie wyraźnie widać, że policyjny samochód nie utrzymywał dystansu i nie hamował.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 6
Pokaż wszystkie komentarze
Autor: Marek 24/08/2020 17:50

Zgadzam się z tobą

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę