tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Mistrzostwa wiata SuperEnduro 2021: trzy rundy w Budapeszcie w kwietniu
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Mistrzostwa wiata SuperEnduro 2021: trzy rundy w Budapeszcie w kwietniu

Autor: Dominika Jochymska 2021.03.01, 17:57 Drukuj

Mistrzostwa Świata SuperEnduro 2021 w końcu otrzymały zielone światło dzięki trzem rundom zaplanowanym w Papp Laszlo Sport Arena na Węgrzech w dniach 1-4 kwietnia.

Trzy wyścigi odbędą się w ciągu czterech dni. Pierwsza runda cyklu 2021 odbędzie się w czwartek 1 kwietnia, po której nastąpi dzień przerwy, podczas którego węgierscy organizatorzy wprowadzą zmiany na torze przed rundą drugą w sobotę 3 kwietnia. W pierwszych dwóch rundach odbędą się trzy finały dla klas Prestige i Junior oraz dwa finały Pucharu Europy.

NAS Analytics TAG

Mistrzostwa Świata FIM SuperEnduro 2021 zakończą się w niedzielę 4 kwietnia, a zakwalifikowani zawodnicy z poprzedniego dnia automatycznie przejdą do dwóch finałów, które ostatecznie wyłonią medalistów w dwóch głównych klasach.

Mistrz Świata 2020 Billy Bolt, jest aktualnie w Hiszpanii, gdzie przygotowuje się do tego mocno skondensowanego sezonu SuperEnduro.

- To dobra wiadomość - mówi Billy. - Naprawdę miałem nadzieję, że wreszcie się to stanie po długim okresie przerwy, kiedy normalnie ścigalibyśmy się w arenach. Jestem teraz w Hiszpanii, trenuję i właśnie wróciłem na tor SuperEnduro w ciągu ostatnich kilku dni i czuję się dobrze.

Tadeusz Błażusiak i Jonny Walker, którzy zajęli odpowiednio drugie i trzecie miejsce w mistrzostwach 2020, są po dużych zmianach i w nowym sezonie pojadą dla innych zespołów. Taddy przewodzi zespołowi GASGAS Factory Racing praktycznie od zakończenia sezonu halowego 2020, podczas gdy Jonny przeszedł do Beta Racing na początku 2021 roku.

Podobnie jak Bolt, Walker również trenował na kamieniach i kłodach w ostatnich tygodniach i nie tylko zmienił motocykl, ale wygląda na to, że będzie gotowy stawić czoła trendowi na czterosuwy w arenach, trzymając się swojej nowej miłości, dwusuwu Beta RR 300.

W rywalizacji zobaczymy również Manuela Lettenbichlera, który powróci do rozgrywek halowych w barwach Red Bull KTM Racing, chociaż Mani nie wydawał się zbyt chętny do powrotu na kłody koncentrując się obecnie na rozgrywkach plenerowych.

Innym pretendentem do podium, który zmienił zespół, jest Pol Tarres. Pol zadebiutuje na arenie międzynarodowej jako zawodnik Yamaha Europe.

W planach organizatorów jest wpuszczenie ograniczonej liczby widzów do areny w Budapeszcie, ale obecnie nie jest do końca jasne ilu ze względu na wciąż obowiązujące ograniczenia w Europie. Głównym źródłem akcji będzie więc transmisja na żywo w Enduro-TV.com, nad którą aktualnie pracują promotorzy serii - ABC Communications.

- Z ulgą i radością ogłaszamy wreszcie, że w 2021 roku będziemy mieli Mistrzostwa Świata SuperEnduro - powiedział Bastien Blanchard, dyrektor generalny ABC Communication. - Nie było to łatwe, bo od prawie roku obowiązują nas ograniczenia zdrowotne. Chciałbym skorzystać z okazji i podziękować polskim i niemieckim organizatorom, którzy szukali rozwiązań umożliwiających ściganie się. Po wielomiesięcznych negocjacjach z rządem i budapeszteńską areną, Adam Hadobas postanowił podjąć się wyzwania zorganizowania trzech rund w ciągu jednego weekendu przy ograniczonej oczywiście liczbie widzów, co pozostaje do potwierdzenia. Zawodnicy z pewnością się zjawią, a my, aby umożliwić jak największej liczbie fanów śledzenie tej edycji uruchomimy oczywiście transmisję na żywo za pośrednictwem EnduroTV.

- Po raz kolejny jesteśmy wdzięczni za podjęcie ogromnych wysiłków zarówno przez naszego promotora, jak i lokalnego organizatora, zmierzających do znalezienia praktycznego rozwiązania w tym trudnym okresie dla wszystkich interesariuszy. Planowany format wielu rund w jednym miejscu jest dobrym rozwiązaniem i zapewni najlepszą możliwą okazję do zorganizowania Mistrzostw Świata SuperEnduro 2021 w bezpieczny i kontrolowany sposób. Należy pogratulować ABC Communications i lokalnemu organizatorowi wykonanej dotychczas pracy. W imieniu FIM przesyłam najlepsze życzenia, aby była to udana seria dla wszystkich zaangażowanych - powiedział Dyrektor Sportowy FIM, Jean-Paul Gombeau.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr