tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Mistrz Włoch w trialu wśród ofiar katastrofy w Genui

Mistrz Włoch w trialu wśród ofiar katastrofy w Genui

Autor: Konrad Bartnik 2018.08.22, 09:38 Drukuj

Jedną z 43 ofiar zawalenia się wiaduktu w ciągu autostrady A10 w Genui jest Giorgio Donaggio, w latach 80 Mistrz Włoch w trialu. Zawodnik zginął w drodze do pracy.

Giorgio Donaggio miał 57 lat. Największe sukcesy odnosił w latach 80, kiedy sięgnął po Mistrzostwo Włoch w trialu. Dyscyplina ta pozostała jego wielką pasją - mimo codziennej pracy w stoczni w pobliżu Genui, wciąż brał udział w zawodach. Jeszcze w tym roku, 18 kwietnia, udało mu się wskoczyć na podium klasy Beta TR4 na Mistrzostwach Włoch w Lazatto.

Donaggio był w drodze do pracy, kiedy pod jego Volvo XC60 zarwał się wiadukt. Zostawił żonę i trójkę dzieci. Ostateczny bilans katastrofy w Genui to na dzień dzisiejszy 43 ofiary śmiertelne, choć może się to zmienić - w szpitalach przebywa jeszcze kilka osób w stanie krytycznym.

Zdjęcia
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

reklama

sklep Ścigacz

    na górę