tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Mile na kilometry - jak przeliczać, jedna mila ile to kilometrów?
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Mile na kilometry - jak przeliczać, jedna mila ile to kilometrów?

Autor: Redakcja 2020.01.15, 14:12 5 Drukuj

Już wiele lat temu cały świat stał się "globalną wioską", lecz w poszczególnych państwach wciąż stosowane są różne systemy miar, wymagające przeliczania jednostek. Wertując zwłaszcza amerykańskie i brytyjskie katalogi czy artykuły motocyklowe oraz relacje z wypraw, niemal na pewno natkniemy się na odległości podane w milach. Jak przeliczyć mile na kilometry?

Na początek trzeba uściślić, że rozmawiamy o milach lądowych - w użyciu są jeszcze mile morskie o nieco innym przeliczniku. Według standaryzacji z 1959 roku jedna mila lądowa to dokładnie 1,609344 kilometra. Z tego wynika, że przykładowo 10 mil to w przybliżeniu 16,093 km, 100 mil - 160,934 km itd. 

NAS Analytics TAG

Jak to przeliczać? Bardzo prosto. Jeśli nie potrzebujemy dokładnych przeliczników, liczbę mil mnożymy po prostu na kalkulatorze razy 1,609. Przykład: 80 mil. 80 x 1,609 = 128,72 km.

Dzięki internetowi jest jeszcze jedna, ekspresowa metoda przeliczania. Wyszukiwarka Google ma wbudowany kalkulator podstawowych wartości. Wystarczy w oknie wyszukiwania wpisać frazę np. "160 miles to km" lub "160 mil na kilometry". Otrzymamy gotową odpowiedź, w tym przypadku 257,49504 km. Prościej się nie da!

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
Zobacz również
Komentarze 3
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę