tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Mikołaje na Motocyklach w Trójmieście po raz kolejny przywiozą dzieciom uśmiechy
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Mikołaje na Motocyklach w Trójmieście po raz kolejny przywiozą dzieciom uśmiechy

Autor: Informacja prasowa 2018.11.10, 08:47 Drukuj

Mikołaje na Motocyklach - potężna charytatywna impreza, która zapoczątkowała wielki ruch w Polsce, odbędzie się już 2 grudnia w Trójmieście. Ścigacz.pl, jak co roku będzie dumnym patronem. A czy ty kupiłeś już cegiełkę?

XVI edycja Mikołajów na Motocyklach tradycyjnie będzie odbywać się na terenie całego Trójmiasta. W tym roku ruszamy z Gdyni, 2 grudnia. Zbiórkę uczestników rozpoczynamy o godzinie 9.00 na al. Jana Pawła II, skąd kolumna ok. 11.00 wyruszy ulicą Świętojańską i dalej główną arterią przez Sopot w stronę Gdańska.

NAS Analytics TAG

Przy dworcu PKP Gdańsk Główny, zawróci przy Zieleniaku w ulicę Marynarki Polskiej i dalej, by zakończyć paradę, ok 12.00, przy stadionie Energa, gdzie odbędzie się wielki finał.

Stamtąd mniejsze grupy Mikołajów rozjadą się do szpitali i domów dziecka, wioząc uśmiechy i paczki tym, którzy nie mogli dotrzeć na imprezę. Zarówno na starcie, jak i na mecie, czas umilać będą zgromadzonym pozytywne rytmy. Tradycyjnie, na mecie nastąpi ogłoszenie laureatów motomikołajowych konkursów oraz to co najważniejsze - wyników finansowych zbiórek i frekwencją na tegorocznej paradzie.

Warunkiem uczestnictwa w paradzie jest wykupienie biletu "cegiełki" w kwocie nie mniejszej niż 25 zł (w przedsprzedaży) lub 30 zł w dniu imprezy na bramkach wjazdowych w Gdyni. Cegiełki na paradę można tradycyjnie nabyć w sklepach i serwisach motocyklowych na terenie Trójmiasta. Lista tych miejsc udostępniona jest na stronie stronie www.mikolaje.gd.pl, oraz profilu parady Mikołaje na Motocyklach na Facebooku.  

Bilet-cegiełka upoważniający do udziału w paradzie, zasila konto zbiórki, z której cały dochód zostanie przekazany na dofinansowanie obiadów dla potrzebujących dzieci. Paczki oraz upominki dla dzieci odwiedzanych w szpitalach i domach dla dzieci finansowane będą ze zbiórki otwartej jaką Mikołaje prowadzą do 25 listopada

Do składki może dołączyć również publiczność na starcie i mecie, wrzucając datki do wielgachnych puszek rozstawionych przez motomikołajów.

Cegiełka uprawnia do wjazdu na paradę dla motocykla, skutera, quada (bez względu na liczbę osób w/na pojeździe). Organizatorzy proszą, by na zakup cegiełki nie czekać do ostatniej chwili co pozwoli zmniejszyć kolejki na wjeździe i usprawni formowanie kolumny. Bilet-naklejka uprawniająca do wjazdu na teren imprezy powinna być naklejona w widocznym miejscu, możliwa do łatwej identyfikacji przez Mikołajów Porządkowych.

Każdy motocyklista obowiązkowo musi być odziany w pełny strój św. Mikołaja (czapka, bluza i spodnie). Dopuszczalne są oczywiście wariacje w tym zakresie i z otwartymi ramionami zostaną powitane śnieżynki, renifery, choinki itp. Tak czy inaczej, sama malutka czapeczka na czubku kasku nie wystarczy.

Każdy uczestnik podlega przepisom ruchu drogowego, co oznacza, że musi dosiadać motocykla, quada lub skutera zgodnie z posiadanymi uprawnieniami, a pojazd obowiązkowo musi być dopuszczony do ruchu, mieć ważny przegląd rejestracyjny oraz opłacone ubezpieczenie OC. Każdy z uczestników parady musi też zaakceptować regulamin imprezy, co potwierdza własnoręcznym podpisem w momencie zakupu biletu-cegiełki.

Kierujemy też prośbę do kierowców, którzy w tym dniu planują przejazd głównymi ulicami Trójmiasta - liczymy na waszą wyrozumiałość oraz wybranie jeśli to możliwe innej trasy przejazdu w godzinach 11.00 - 12.00 (licząc całą długość trasy), przejazd kolumny przez dany punkt będzie trwał około 15 minut, zatem tyle czasu też można spodziewać się utrudnień. Prosimy o odrobinę cierpliwości.

Mikołaje na Motocyklach - historia

Organizowana przez Trójmiejskie Stowarzyszenie Motocyklowe parada Mikołaje na Motocyklach to największa motocyklowa akcja charytatywna w Polsce i Europie. Jej korzenie sięgają 2003 roku. Celem jest pomoc dzieciom w trudnej sytuacji materialnej, maluchom z domów dla dzieci i tym, które przebywają w szpitalach lub cierpią na choroby zagrażające ich życiu.

W ciągu 15 lat udało nam się ufundować ponad sto pięćdziesiąt tysięcy ciepłych posiłków dla wychowanków ośrodków szkolno-wychowawczych na terenie woj. pomorskiego, dotarliśmy z podarunkami do tysięcy małych pacjentów przebywających na oddziałach trójmiejskich szpitali oraz byliśmy świadkami szerokich uśmiechów odwiedzanych dzieci.

Suma zebranych środków od powstania imprezy do XVI edycji w 2018 roku przekroczyła 750 000 zł.

Wszystko zaczęło się w 2003 roku, gdy to na trójmiejski szlak wyjechało dziewięciu motomikołajów i dało zalążek imprezie jaką znamy dziś. Z roku na rok idea zataczała coraz szersze kręgi, kolejne lata owocowały liczbami rzędu kilkunastu, kilkudziesięciu, kilkuset motocyklistów, aby w końcu dobić do granicy niemal dwóch i pół tysiąca maszyn i ponad trzech tysięcy uczestników.

Dało to imprezie rangę największej motomikołajowej parady w Polsce. Obecnie podobne imprezy odbywają się w wielu miastach naszego kraju, co nas bardzo cieszy, bo oznacza, że stanowimy tym samym największy ruch motomikołajowy na świecie.

Przez te wszystkie lata akcja wpisała się na stałe w kalendarz trójmiejskich imprez. Dzięki zaangażowaniu ludzi wielkiego serca, Prezydentów Miast, Samorządu Województwa, Trójmiejskich Firm, służb mundurowych i hojności uczestników oraz kibiców imprezy, jesteśmy w stanie kontynuować dzieło dziewięciu po dziś dzień.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

NAS Analytics TAG
Zobacz również

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę