tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Masowe protesty motocyklistw we Francji. Przyczyn wprowadzenie zakazu poruszania si pomidzy samochodami
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Masowe protesty motocyklistw we Francji. Przyczyn wprowadzenie zakazu poruszania si pomidzy samochodami

Autor: Dominika Jochymska 2021.02.23, 15:54 1 Drukuj

W minioną sobotę, 20 lutego, w całej Francji motocykliści masowo demonstrowali na wezwanie FFMC, żądając legalizacji ruchu między samochodami, którego oficjalne testy, rozpoczęte w 2016 roku, zakończyły się 31 stycznia.

Według różnych źródeł od 8 do ponad 12 tysięcy wściekłych motocyklistów jechało obwodnicą Paryża niemal trzy tygodnie po tym, jak zakazano im poruszania się między samochodami. Poruszali się wszystkimi pasami chcąc pokazać ile miejsca w ruchu ulicznym zajmuje motocykl, kiedy nie porusza się między samochodami i pasami ruchu.

NAS Analytics TAG

Protesty odbyły się nie tylko w Paryżu. Tysiące motocyklistów wzięło udział w protestach między innymi także w: Tuluzie, Rouen, Lille, Lyonie i Nicei.

Jazda pomiędzy pasami ruchu została całkowicie zakazana od 1 lutego pod karą grzywny w wysokości 135 euro i trzech punktów karnych.

W rzeczywistości, taki sposób poruszania się jednośladów nie był w 100% legalny we Francji i przed 1 lutego, ponieważ przepis ten został zatwierdzony "eksperymentalnie" na niektórych drogach od 2016 roku. Obecnie jest zakazany w całym kraju, co oznacza, że ​​motocykle muszą poruszać się po drogach tak jak samochody i trzymać się wyznaczonych pasów ruchu.

Zakaz wprowadzono po tym, jak agencja ds. bezpieczeństwa drogowego określiła wyniki eksperymentu jako "rozczarowujące", gdy raport wykazał, że liczba wypadków motocyklowych na drogach testowych wzrosła o 12%.

Dla porównania, na drugim biegunie znajduje się Belgia, gdzie ruch między pasami został zalegalizowany w 2011 roku, Uniwersytet w Louvain ustalił, że 10% jednośladów zastępujących samochody w ruchu zmniejszyłoby korki o 40%. Dlatego należy przypuszczać, że tam, podobne działania, jak we Francji raczej nie będą podejmowane.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr