tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Marc Marquez na deskach. Niebezpieczny highside - treningi MotoGP - Grand Prix Wielkiej Brytanii
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

Marc Marquez na deskach. Niebezpieczny highside - treningi MotoGP - Grand Prix Wielkiej Brytanii

Autor: Jarek BENITO Czech 2017.08.25, 18:38 Drukuj

Rozpoczynamy treningi na Silverstone. Niby treningi, a już jest niebezpiecznie. Walcząc o każdą tysięczną sekundy, nawet najlepsi narażają swoje zdrowie. Marc Marquez przekroczył granicę 100% po raz kolejny. Vinales i Crutchlow górą.

Piątkowy poranek i startujemy z treningami do brytyjskiej rundy MotoGP. Cal Crutchlow chce być szybszy niż rok temu, a dojechał przecież drugi. Celuje w zwycięstwo i tylko przy takich założeniach można coś osiągnąć w tym sporcie. Druga pozycja, to już przegrana.

NAS Analytics TAG

Pierwszy trening padł jednak łupem zwycięscy ubiegłorocznego wyścigu - Mavericka Vinalesa, tym razem w barwach fabrycznego temu Yamahy.

Lekko ponad pół sekundy za nim był Jorge Lorenzo na Ducati. Widać Hiszpan radzi sobie coraz lepiej na włoskim demonie mocy. Trzeci faworyt lokalnej publiczności - Crutchlow. Najszybsza Honda FP1. Dalej Marquez i Rossi. Lowes pierwszy od końca. Widać czuje już w kościach brak kontraktu na przyszły rok. Trzeci od końca Bradley Smith. Redding uskrzydlony nowym kontraktem finiszuje dziewiąty.

Drugi trening wygrany przez Cala Crutchlowa. Widać nie rzuca słów na wiatr i na serio chce wygrać. I dobrze. Każdy z nich powinien startować do zawodów z takim założeniem. Niecałe ćwierć sekundy za nim Valentino Rossi, przed Vinalesem. Doctor nie składa broni.

Wielki postęp Aleixa Espargaro, potwierdzający jego formę i progres Aprilii - czwarta pozycja. Piąty Marquez przed Lorenzo.

No właśnie, Marquez…to jest istny kosmita. Człowiek z gumy. Niezniszczalny, a zarazem idący bez pardonu do przodu. Potężny high-side w jego wykonaniu. Wystrzelony przez swą Hondę, jak z procy…i żyje. Widać lekko się tylko poobijał i zaraz wrócił do walki.

Jakich będą używać opon?

 Zerknijcie również, jaka jest różnica między miękkim i twardym ustawieniem zawieszenia, na przykładzie grafik prezentujących różną twardość przednich sprężyn.

 Dorna wprowadza nową formę zmiany motocykla podczas wyścigu. Jedni skaczą, jak Marquez, niektórzy próbują go naśladować, inni znów zwyczajnie przechodzą na drugą maszynę. Teraz ma się to skończyć i w sumie chyba słusznie. Oglądaliście kiedyś wyścigi Formuły E? Tej elektrycznej? Tam, gdy kończy się bateria, zawodnik wjeżdża do garażu i przesiada się do drugiego bolidu. Podobnie teraz ma być w MotoGP…jeśli będzie to zatwierdzone przez mocodawców.

 Alex Rins, jak wielu innych zawodników na swój sposób chcą oddać hołd ofiarom zamachu w Barcelonie. Piękny gest.

 Zobaczymy, co będzie się działo w sobotę. Pierwsza dziesiątka w jednej sekundzie, a zapowiada się jeszcze bardziej zacięta walka.

Miłego weekendu. Kto nas zaskoczy na Silverstone? Wiecie już skąd się wzięła nazwa toru?

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na gr