tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Marc Marquez chciałby wziąć udział w Dakarze NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Marc Marquez chciałby wziąć udział w Dakarze

Autor: Janusz Bębenek 2019.01.13, 11:12 Drukuj

MM93 póki co zdecydowanie ma co robić. Siedem tytułów mistrza świata w wyścigach motocyklowych za nim, a przed nim walka przynajmniej o pobicie wyniku Valentino Rossiego, czyli o kolejne trzy tytuły. Co dalej? Marquezowi marzą się piaski pustyni.

Na peruwiańskich pustkowiach trwa właśnie tegoroczny Rajd Dakar, któremu bacznie przygląda się również Marc Marquez. Hiszpan jest od dawna zafascynowany tą imprezą. Na swoim blogu na stronie Repsola napisał o niej m.in:

To bardzo ciężki test i jestem pod ogromnym wrażeniem umiejętności i wytrzymałości zawodników. Jak profesjonalny kierowca miałem okazję spotkać kilku mistrzów, m.in. Naniego Romę i Marca Comę. Już samo ukończenie Dakaru jest bardzo ciężkie, a bycie jego zwycięzcą oznacza, że jesteś niesamowitym kierowcą, zdolnym do ogromnego poświęcenia i wysiłku.

Marc jest pewien, że w najbliższych latach wciąż będzie skupiony na startach w MotoGP, ale nie ukrywa, że pewnego dnia chciałby również wziąć udział w Dakarze:

To bardzo ciężki rajd, do którego musisz być znakomicie przygotowany. Wzięcie w nim udziału to nie jest niedzielny wyścig, musisz być gotowy fizycznie, z umiejętnością nawigacji i radzenia sobie z problemami technicznymi. Musisz to wszystko dokładnie przemyśleć i zaplanować.

Jeśli wziąłbym udział w Dakarze, prawdopodobnie zrobiłbym to na motocyklu, to od zawsze moja wielka pasja. Jeśli miałbym wystartować autem, najchętniej pojechałbym z moim bratem Alexem jako partnerem. To byłaby świetna zabawa. W sumie mógłbym być nawet pilotem, mam dobre wyczucie kierunku.

NAS Analytics TAG

Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę