tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Mandat Korzenia za nietrzymanie kierownicy - susznie, czy nie?
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Mandat Korzenia za nietrzymanie kierownicy - susznie, czy nie?

Autor: Micha Brzozowski 2017.06.22, 15:23 5 Drukuj

Niedawno polski światek motocyklowy obiegła informacja o tym, że naszemu mistrzowi stuntu - Marcinowi "Korzeniowi" Głowackiemu - został przez policję wręczony mandat. Dostał 1000 zł i 7 punktów za "nietrzymanie" kierownicy podczas motocyklowej parady. Powstaje pytanie co tak naprawdę się stało i czy policjanci mieli słuszność karząc w ten sposób naszego mistrza?

Warto byłoby przeanalizować co tak naprawdę się wydarzyło i dlaczego policjanci zareagowali w ten, a nie inny sposób. Dotarliśmy do świadków tego wydarzenia, którzy zeznali, że Korzeń stanął na baku, czyli zrobił tzw. Jezusa. Tej stunterskiej figury nie wykonał podczas swojego pokazu stuntu, ale podczas motocyklowej parady jadącej drogami publicznymi. Policjanci widząc co się dzieje zareagowali zatrzymując Marcina. Nie wiedzieli kim jest Korzeń, że panuje nad maszyną stojąc na baku lepiej, niż niejeden motocyklista siedząc tyłkiem na siedzeniu i trzymając kurczowo kierownicę obiema dłońmi (o stopach na podnóżkach nie wspominając). Stuner był wtedy zwykłym użytkownikiem drogi publicznej.

NAS Analytics TAG

Według mnie policjanci zareagowali prawidłowo zatrzymując suntera, bo raz - nie musieli wiedzieć kto to jest, a dwa - nawet gdyby wiedzieli, to przecież chłopak dawał zły przykład. Zaraz ktoś podłapałby temat i stałaby się tragedia. Mistrz stuntu czy nie, ale nie ma zgody na wykonywanie tricków na mieście. O ile nielegalny, stunterski przejazd z kolegami, czy osobiste piracenie motocykliści robią na własną odpowiedzialność, o tyle za bezpieczeństwo motocyklowej parady przejeżdżającej przez miasto - tym razem Ząbkowice - odpowiedzialna była policja zabezpieczająca ten przejazd. A przecież często dzieją się takie rzeczy, jak podczas parady w Trzebini. Duża grupa motocyklistów to emocje, chęć popisania się, która może doprowadzić do tragedii. Kto wtedy byłby winny? A jakże, policja!

Kolejna sprawa to brak dokumentów i poruszanie się pojazdem niedopuszczonym do ruchu... Mistrz, nie mistrz, ale tak robić nie powienien. Czy OC jest wykupione na taki pojazd, czy nie, to ubezpieczyciel może w razie zajścia nieszczęśliwego zdarzenia odmówić wypłaty odszkodowania poszkodowanemu... I co wtedy?

Reasumując, wg mnie policjanci zachowali się prawidłowo. Myślę, że trochę surowo potraktowali mistrza, bo po przeanalizowaniu sytuacji powinni dojść do tego, że akurat w przypadku Marcina zagrożenia praktycznie nie stworzył... Ale z drugiej strony, tak wysoki mandat to efekt kumulacji. Pojazd niedopuszczony do ruchu + brak dokumentów + spowodowanie zagrożenia. W USA chłop poszedłby w kajdany...

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 5
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr