tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 MXGP: listy startowe na piaszczyste Valkenswaard
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

MXGP: listy startowe na piaszczyste Valkenswaard

Autor: Dominika Jochymska 2020.03.05, 19:28 Drukuj

Następnym przystankiem w harmonogramie Mistrzostw Świata w Motocrossie jest Grand Prix Holandii, które odbędzie się na historycznym torze Valkenswaard. Holenderski tor jest uważany za klejnot koronny w historii MXGP od 1974 roku, kiedy to piaszczysta trasa po raz pierwszy zadebiutowała w Mistrzostwach Świata w Motocrossie.

Ściganie na piachu, kto sobie radzi lepiej, niż inni?

NAS Analytics TAG

W 1974 roku to Sylvian Geboers zwyciężył w klasie 250 Grand Prix Holandii, ale jeśli chodzi o najwięcej zwycięstw w tym miejscu, to pierwsze miejsce dzierży Jeffrey Herlings z 8 wygranymi GP (7 w klasie MX2 i 1 w klasie MXGP). Drugi wynik należy do jego teamowego kolegi - Antonio Cairoli, który ma na swoim koncie 7 zwycięstw GP w Valkenswaard, w tym swoje pierwsze zwycięstwo w 2007 roku. Jedyne, które wygrał na tym torze w klasie MX2.

MXGP Holandii można uznać za macierzyste Grand Prix wielu czołowych zawodników, ponieważ większość z nich mieszka w Belgii lub Holandii. Czyli krajach znanych jako centrum motocrossu w Europie, a należy też dodać, że więlu innych zawodników spędziło wiele czasu i przejechało wiele okrążeń wokół tego piaszczystego toru.

W nadchodzący weekend do zawodników klas MXGP i MX2 po raz kolejny dołączą Kobiety oraz Mistrzostwa Europy w klasie EMX250, która rozpocznie sezon.

MXGP

MXGP w Holandii zapewni zupełnie inne wyzwania niż Matterley Basin, a jednym z zawodników, którego możemy się spodziewać na czele, jest Jeffrey Herlings. To jego rodzinne GP, gdzie dorobił się imponujących 8 zwycięstw, nie wspominając już o tym, że jest uważany za jednego z najszybszych zawodników, zwłaszcza jeśli chodzi o jazdę po piasku.

Jak zwykle, możemy spodziewać się też, że Antonio Cairoli, który wielokrotnie wygrywał na tym torze, znajdzie się w czele stawki. Choć może nie czuje się jeszcze w 100% w formie, stanął jednak na podium w GP Wielkiej Brytanii, więc co może powstrzymać go przed wygraną w Valkenswaard?

Tim Gajser będzie dążył (co najmniej) do utrzymania wyniku z Wielkiej Brytanii, gdzie zajął drugie miejsce. Nie zapominajmy również, że Gajser wygrał klasę MXGP podczas Motocross of Nations 2019, które odbyło się w głębokim piasku w Assen. Do tego wygrał MXGP Belgii w Lommel, na torze, który jest uważany za jeden z najtrudniejszych na świecie. Można więc powiedzieć, że Słoweńczyk potrafi jeździć po piasku i będzie silnym pretendentem do wygranej, jeśli uniknie problemów.

Glenn Coldenhoff, jest kolejnym zawodnikiem, który może nas zaskoczyć. To będzie Grand Prix przed własną publicznością, a Glenn także nie raz pokazał, że piasek mu pasuje. Tak było chociażby podczas Motocross of Nations w Assen, kiedy w epicki sposób wygrał oba wyścigi klasy Open.

Pełna lista startowa klasy MXGP - TUTAJ

MX2

Jago Geerts, jedzie na Grand Prix Holandii jako lider. W zeszłym roku belgijski zawodnik zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej i zawsze imponował w piasku. Najlepszy przykład to MXGP w Belgii, gdzie jechał z samego końca stawki, a ukończył w pierwszej trójce. Nawet jeśli jego starty nie pójdą dobrze w ten weekend, co wątpliwe, wciąż możemy spodziewać się, że będzie walczyć o wygraną.

Jego kolega z zespołu, Ben Watson, nie miał najlepszego rodzimego GP w miniony weekend. Bez wątpienia przyjedzie do Valkenswaard ze świeżym umysłem i czystym kontem, gotowy do powrotu. W 2019 roku zajął szóste miejsce w klasyfikacji generalnej MXGP w Holandii, a zaledwie 4 punkty zabrakły mu, aby znalazł się na podium. Jest też kolejnym zawodnikiem, który potrafi jeździć po piasku i może nieźle namieszać w stawce.

Thomas Kjer Olsen nie miał najlepszego początku sezonu w Wielkiej Brytanii, ponieważ zmagał się z kontuzją ręki i pechem. Ale wejście w ten weekend, wiedząc, że jest to tor, na którym odniósł sukces, może mu dodać pewności siebie, której potrzebuje.

Dwoma kolejnymi zawodnikami, których możemy spodziewać się na czele stawki w weekend, są Tom Vialle i Rene Hofer. Vialle jest trochę bardziej doświadczony niż Hofer, może łatwiej będzie mu na holenderskim torze, ale w każdym razie ci dwaj młodzi zawodnicy zdecydowanie są silnymi pretendentami do podium.

Nie zapominajmy też, że Mikkel Haarup , Roan Van De Moosdijk i Mathys Boisrame jechali świetnie w Wielkiej Brytanii i mogą dodać swoje trzy grosze do wyników w Holandii.

Pełna lista startowa klasy MX2 - TUTAJ

Pełna lista startowa klasy WMX - TUTAJ

Pełna lista startowa klasy EMX250 - TUTAJ

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr