tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 MBK koczy produkcj pod wasn mark
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

MBK koczy produkcj pod wasn mark

Autor: Konrad Bartnik 2017.10.23, 11:52 Drukuj

Francuska firma MBK, należąca do Yamahy, zakończy w najbliższym czasie produkcję skuterów pod własną marką. Dostosowanie małych silników do normy EURO4 okazało się nieopłacalne.

MBK to francuska firma z bardzo długą tradycją w produkcji motocykli. Została założona w 1923 roku pod nazwą Motobebecane, a swoją obecną nazwę przyjęła w 1984 roku, po nawiązaniu współpracy z Yamahą. Obecnie japoński koncern posiada 99% udziałów w MBK.

NAS Analytics TAG

Francuzi w fabryce w Saint Quentin produkują dla Yamahy szereg jej modeli przeznaczonych na rynek europejski, m.in. YZF 125, MT-125, X-MAX 125, Tracer 700 oraz XSR700. Do tej pory MBK była również obecna na rynku pod własną marką, sprzedając głównie niewielkie skutery z silnikami 50 cm3. Od 2018 roku norma emisji spalin EURO4 objęła również ten segment pojazdów, co dla MBK oznacza w praktyce wypadnięcie z rynku.

Prezes firmy, Vincent Thommeret, wyjaśnia, że obecna produkcja skuterów na poziomie 10 tysięcy sztuk rocznie nie pozwala na pokrycie kosztów wdrożenia nowych przepisów. Zakład jest więc zmuszony do jej zaprzestania. MBK obiecuje natomiast, że jeszcze przez dziesięć lat będzie zaopatrywała dealerów w części zamienne do już wyprodukowanych pojazdów.

Niedawno delegacja Scigacz.pl odwiedziła wielką fabrykę MBK. Przyglądaliśmy się procesom produkcyjnym nowych modeli Yamahy. Poniżej krótka relacja video:

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr