tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Liczba wypadków śmiertelnych motocyklistów w Polsce jest porażająca. Nawet do 7 ofiar tygodniowo
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Liczba wypadków śmiertelnych motocyklistów w Polsce jest porażająca. Nawet do 7 ofiar tygodniowo

Autor: Wojciech Grzesiak 2024.06.20, 07:35 Drukuj

Ten rok może się zapisać na kartach historii jako jeden z najtragiczniejszych dla motocyklistów. Komenda Główna Policji poinformowała, że zginęło już ponad 100 osób, a jeszcze nawet nie zaczęło się lato. Jak wyglądają policyjne statystyki?

Już po majówce policja zwracała uwagę na problem rosnącej liczby wypadków śmiertelnych wśród motocyklistów. Podczas samego weekendu majowego zginęło 7 osób. Podobna sytuacja powtórzyła się w dniach od 10 do 16 czerwca. Wtedy również życie straciło 7 motocyklistów, którzy byli w wieku od 24 do 56 lat.

NAS Analytics TAG

Według najświeższych statystyk, od początku roku doszło do 966 wypadków z udziałem motocyklistów. Zginęły już 102 osoby podróżujące jednośladami, a 928 zostało rannych.

Najwięcej wypadków z udziałem motocyklistów jest powodowanych przez kierowców samochodów. Tak wynika co roku z policyjnych statystyk. Najczęstszym grzechem "puszkarzy" jest nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu. Policja zwraca jednak uwagę, że to już jest finał całego ciągu przyczynowo-skutkowego.

W komunikacie prasowym KGP uczula, że często motocykliści sami nie dają się zauważyć i chodzi tu oczywiście o zbyt szybką jazdę, nagłe zmiany pasa ruchu itp. W tym roku Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego notuje rekordowe wyniki rejestracji jednośladów, więc należy się spodziewać, że siłą rzeczy wypadków będzie więcej.

Jak można im zaradzić? Przede wszystkim należy jechać tak, żeby być widocznym dla kierowców. Warto też pamiętać, że nawet jeśli ma się pierwszeństwo, to nie można brać tego za pewnik. Ważny jest również dobry stan techniczny motocykla, a przede wszystkim sprawne zawieszenie, układ kierowniczy i hamulce. Dobrym pomysłem jest udanie się na różnego rodzaju szkolenia doskonalenia techniki jazdy, nawet jeśli jeździcie już od wielu lat.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę