tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Lampkin z rekordowym okrążeniem TT NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Lampkin z rekordowym okrążeniem TT

Autor: Lovtza 2016.09.28, 12:31 Drukuj

Dougie Lampkin wykręcił na swój sposób rekordowe okrążenie Mountain Course na Isle of Man. Zapisze się ono w motocyklowych annałach nie tyle prędkością przejazdu, co faktem, że pętla o długości 37,7 mili pokonana została… na jednym kole. O przygotowaniach do ustanowienia tego rekordu informowaliśmy Was na początku miesiąca.

Co powiedział Lampkin na mecie? "Czuję ogromną ulgę. Przygotowanie przedsięwzięcia, siedem miesięcy planowania, koszmarna pogoda w przeddzień próby oraz silne wiatry na szczycie góry -  naprawdę wszystko wisiało na włosku. Walczyłem do ostatnich metrów, ale te ostatnich kilka metrów było naprawdę wspaniałe".

__________________________________________

Zawodnik przyznał, że największym problemem w czasie przejazdu był silny wiatr, szczególnie w górach. Właśnie z tego powodu Lampkin był kilkukrotnie bliski utraty balansu i powrotu przedniego koła na asfalt. Ostatecznie udało się, a przejazd udokumentowany został na materiale wideo.

12 - krotny Mistrz Świata w trialu trenował na Cadwell Park, próbując ustalić jak długo i jak daleko jest w stanie przejechać na gumie swoją zmodyfikowaną trialówką. Dlaczego trasa Isle of Man TT? Wybór jest nieprzypadkowy. Lampkin mieszkał na wyspie przez dziewięć lat. Do ustanowienia rekordu wykorzystany został motocykl trialowy Vertigo Ice Hell 300 z jednocylindrowym dwusuwowym silnikiem.

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę