tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Lambo moto. Niezwykle rzadki motocykl Lamborghini wystawiony na sprzeda
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Lambo moto. Niezwykle rzadki motocykl Lamborghini wystawiony na sprzeda

Autor: Raff 2018.03.06, 11:15 Drukuj

Ekstremalnie rzadki model motocykla - Lamborghini Design 90, trafił na aukcję w Classic National Motorcycle Museum w Solihull, w Wielkiej Brytanii. To jeden z zaledwie sześciu motocykli wyprodukowanych przez włoską firmę.

Motocykl miał swoją premierę w roku 1987. Kształt, zgodny z ówczesną linią stylistyczną Lamborghini, wprost nawiązywał do kultowego modelu samochodu - Countach V12. Do współpracy przy produkcji motocykli Lamborghini zaprosiło francuską firmę Boxer. Design 90 miał ręcznie robioną ramę, lekkie koła, wysokiej klasy hamulce i regulowane zawieszenie. Napędzany był czterocylindrowym silnikiem o pojemności 997 cm3 i mocy 130KM.

NAS Analytics TAG

Niestety - już w chwili premiery charakterystyczna dla lat 80. stylistyka traciła na popularności, poza tym motocykl, z ceną 13500 dolarów, kosztował dwa razy więcej niż konkurencyjne modele. Włosko-francuskie wysiłki zakończyły się więc na sześciu wyprodukowanych egzemplarzach, plany na pozostałe 19 anulowano.

Motocykl, który trafił na aukcję, posiadał numer 2, miał niezwykle niski przebieg - tylko 7 200 km i od początku był w rękach tego samego właściciela.

Podczas niedzielnej aukcji w Classic National Motorcycle Museum w Solihull, w Wielkiej Brytanii, cenę wywoławczą ustalono na 42 500 funtów (200 tys. zł). Sprzedający spodziewał się uzyskać ze sprzedaży co najmniej 85 000 funtów (400 tys. zł), niestety chętnych do zakupu nie było.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr