tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Kursy redukujące punkty karne powrócą, ale nie od razu. Kiedy będzie można się zapisać?
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
Advertisement
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Kursy redukujące punkty karne powrócą, ale nie od razu. Kiedy będzie można się zapisać?

Autor: Wojciech Grzesiak 2023.09.15, 11:13 Drukuj

Od 17 września powracają stare zasady przyznawania punktów karnych i w teorii mają też powrócić kursy pozwalające na zmniejszenie konta punktowego o 6 oczek. Wojewódzkie ośrodki ruchu drogowego nie przyjmują jednak zgłoszeń od kierowców, ponieważ brakuje jednego ważnego elementu.

Jak informuje portalsamorzadowy.pl, nowe przepisy jeszcze nie weszły w życie, a kierowcy już szturmują WORD-y, żeby zapisać się na kursy redukujące punkty karne. Problem polega na tym, że nie ma jeszcze odpowiedniego rozporządzenia wykonawczego oraz komunikatu określającego termin oraz zakres wdrożenia rozwiązań technicznych umożliwiających zmniejszenie liczby punktów karnych.

NAS Analytics TAG

Cytowany przez portal szef WORD-u w Łodzi mówi, że oprócz rozporządzenia potrzebny jest też czas na zorganizowanie kursów, ponieważ będą w nich uczestniczyć psycholodzy transportu i policjanci. Nie wiadomo też, ile ostatecznie miałby kosztować taki kurs. Podczas spotkania Krajowego Stowarzyszenia Dyrektorów Wojewódzkich Ośrodków Drogowych określono, że cena będzie mieścić się w przedziale od 600 do 1200 zł.

Już w sierpniu pojawiły się pierwsze informacje na temat tego, jak miałby wyglądać taki kurs. Przewidziano 4 bloki teoretyczne i jedno ćwiczenie praktyczne, które od razu wzbudziło kontrowersje. Kursanci będą musieli wykonać manewr hamowania awaryjnego przy prędkości 30 i 50 km/h. Ministerstwo cyfryzacji zapowiadało, że wspomniany wcześniej komunikat ma pojawić się w tym miesiącu. Kierowcy muszą się jednak uzbroić w cierpliwość.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

NAS Analytics TAG
Zobacz również

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę