tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Kuba Stankiewicz stoczy bezpardonow walk podczas Honda Talent Challenge. Druga runda to bya przeprawa!
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Kuba Stankiewicz stoczy bezpardonow walk podczas Honda Talent Challenge. Druga runda to bya przeprawa!

Autor: Andrzej Sitek 2024.06.18, 13:06 Drukuj

W miniony weekend na lotnisku w Walldürn w Niemczech odbyła się druga runda cyklu Honda Talent Challenge. Jak poradził sobie Kuba Stankiewicz #96?

Impreza odbyła się na specyficznym obiekcie o dość nietypowej charakterystyce. Tor w niemieckim Walldürn to przede wszystkim dwie bardzo długie proste. Okazało się również, że to już kolejna runda, podczas której treningi odbyły się na nawierzchni częściowo mokrej i przy zmiennych warunkach pogodowych.

NAS Analytics TAG

W sobotę, wraz z poprawą pogody, zaczęło przybywać fanów sportów wyścigowych. Wydarzenie jest promowane i popularne w całym regionie, ponieważ niegdyś wyścigi w Niemczech odbywały się właśnie na lotniskach. Coś z tej tradycji pozostało, co widać było po znakomitej frekwencji gości specjalnych i publiczności. Warto dodać, że Walldürn jest jednym z ostatnich obiektów tego typu, co przydało całemu wydarzeniu dodatkowego waloru - chyba można powiedzieć, że historycznego.

Podczas kwalifikacji Kuba wykręcił piąty czas, może nie najlepszy, ale z nadzieją na poprawę. I tak się rzeczywiście stało. Trasa Flugplatz Walldürn ma długość 1980 metrów, na starcie zameldowało się 14 zawodników. W pierwszym wyścigu zawodnik z Polski zajął pierwsze miejsce! To było piętnaście pętli pełnych emocji, ale na tym jeszcze nie koniec, bo drugi z zaplanowanych wyścigów okazał się trudniejszy. Przede wszystkim zaraz po starcie bieg został przerwany. Niestety po wznowieniu na starcie Kuba stracił dwie pozycje, a przed naszego zawodnika wysunęła się Chloé Battu z Francji.

Po pierwszym okrążeniu Kuba dojechał do jej motocykla i od tego momentu rozpoczęła się niezwykle emocjonująca walka. Polak opóźniał hamowania na zakrętach i wyprzedzał Francuzkę, ale Battu miała lepsze wyjścia z zakrętów i po chwili wracała na swoją pozycję. Sytuacja była niepewna, szanse wyrównane, ale tylko do pewnego momentu.

Tor w Walldürn ma mało zakrętów i wspomniane, dwie długie proste, więc kluczowe jest dostosowanie przełożeń motocykla do tych warunków obiektu. Niestety trzeba było jechać na ustawieniach standardowych, dlatego Kubie było trudniej. Po kolejnych okrążeniach Polak przytomnie zmienił taktykę, przejeżdżając na inną nitkę toru, zaatakował i wyprzedził Battu, szybko zyskując przewagę. Kuba finalnie dojechał pierwszy do mety (w swojej klasie) i wypracował cenną, kilkusekundową przewagę!

Co dalej? Następna runda odbędzie się 5 lipca na kultowym obiekcie TT Circuit Assen w Holandii, dokładnie tydzień po Mistrzostwach Świata MotoGP, które odbywają się w tym samym miejscu. Poza rywalizacją sportową dla Kuby będzie to również znakomita okazja na poznanie tego obiektu, bo przecież ambicje zawodnika i jego zespołu są ukierunkowane na przyszłość w MotoGP. Czy tak się stanie? Czas pokaże. Trzymamy kciuki!

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr