tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Ksiki o turystyce motocyklowej. Gdzie motocyklem na urlop?
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Ksiki o turystyce motocyklowej. Gdzie motocyklem na urlop?

Autor: Redakcja 2020.01.16, 12:00 Drukuj

Sezon zbliża się wielkimi krokami. Zima to dobry czas by zaplanować tegoroczne wyjazdy, dokształcić się i poprawić własne umiejętności. Z pomocą przyjdą poradniki motocyklowe - zarówno te związane z turystyką, jak i mechaniką czy techniką jazdy. 

O wyjazdach warto myśleć już teraz - ciepłe dni przyjdą szybciej niż myślisz, a wtedy czasu na poznawanie tras, planowanie wyjazdu i przygotowanie techniczne będzie niewiele. Teraz, kiedy pogoda za oknem nie zachęca do jazdy, masz sporo czasu, by uzupełnić swoją wiedzę. Choć większość informacji dotyczących interesujących nas kierunków bez problemu można znaleźć w interrnecie, drukowana książka ma tę zaletę, że syntetyzuje wszelkie informacje i pozwala w łatwy sposób je przyswoić.

NAS Analytics TAG

Wybór fachowej literatury podróżniczej dla motocyklistów jest coraz większy. W sklepie Ścigacza czeka na ciebie bogaty wybór przewodników po różnych częściach świata, ale także sporo publikacji, dotyczących zagadnień ważnych w podróży - poradniki dotyczące mechaniki czy techniki jazdy.

"Najpiękniejsze podróże motocyklowe - Chorwacja" - Hans Michael Engelke

Niemiecki podróżnik Hans Michael Engelke opisuje 11 pięknych, mniej lub bardziej znanych tras Chorwacji - jednego z najpopularniejszych wśród Polaków kierunków turystycznych w Europie. Znajdziesz tam trasy motocyklowe w najbardziej znanych regionach Chorwacji - na półwyspie Istria, wokół Dubrownika i po przygranicznych terenach Czarnogóry oraz Bośni i Hercegowiny. Engelke opisał zarówno wyspy Krk, Rab, Cres, Lošinj, Pag, Hvar, Korčula, Murter i Brač, jak i atrakcje wybrzeża, na przykład Riwierę Makarską. Nie zabrakło opisów tras przez Biokovo i Velebit, czy półwyspie Pelješac.

"Najpiękniejsze podróże motocyklowe - Pireneje" - Markus Golletz

Pogranicze Hiszpanii i Francji to region szczególnie ulubiony przez motocyklistów. Kulturowy tygiel, setki pięknych, tajemniczych dróg i miasteczek, zachęcają do niespiesznego odkrywania tego regionu. Autor, Markus Golletz, przedstawia dziewięć tras z różnych stron Pirenejów. Jako bonus mamy także trzy trasy dojazdowe ze strony Francji. Każda z tras jest dokładnie opisana, znajdziemy tam informacje praktyczne dotyczące kempingów, restauracji, stanu dróg czy obowiązujących opłat. Jakich atrakcji można się spodziewać? Na przykład katarskich zamków, przełęczy, pięknych dróg - Route des Cols i drogi wzdłuż wybrzeża do przylądka Cap de Creus, terenów dzikiej Aragonii i wielokulturowych obszarów Baskonii, Andory i Nawarry. Są tu również dziesiątki znakomitych zdjęć.

"Wyprawy motocyklowe" - Robert Wicks

Książka autorstwa Roberta Wicksa to prawdziwe kompendium wiedzy dla wszystkich tych, którzy chcialiby wyruszyć na wyprawę życia. Znalazły się tutaj rady dotyczące przygotowania motocykla do drogi, od najprostszych, o ciśnieniu w oponach, przez te związane z prawidłowym pakowaniem bagażu, aż do bezcennych wskazówek jak poradzić sobie w ekstremalnych sytuacjach z dala od cywilizacji. To pozycja obowiązkowa dla wszystkich tych, którzy na poważnie myślą o motocyklowej turystyce. 

"Wyprawy Motocyklowe. Serwis w Podróży" - Greg Baker

Umiejętność wykonania podstwowych napraw własnego motocykla znacząco podnosi komfort podróżowania. Wiedza na temat tego, co może się zepsuć oraz wskazówki jak poradzić sobie z problemem - oto co można znaleźć w ksiażce Grega Bakera. Publikacja ta to w praktyce zbiór łatwych do ogarnięcia procedur serwisowych, porad związanych z przygotowaniem motocykla do wyprawy, instrukcji montażu akcesoriów oraz objaśnień dotyczących napraw możliwych do wykonania w trasie. Całość wzbogacona czytelnymi zdjęciami i schematami.

"Wyprawy Motocyklowe. Techniki Jazdy" - Robert Wicks, Greg Baker

Wiadomo, że żadna książka nie zastąpi dobrego szkolenia, ale może być jego znakomitym uzupełnieniem. Książka "Wyprawy Motocyklowe. Techniki Jazdy" podsuwa wiele wskazówek dotyczących specyfiki jazdy w różnych warunkach. Autorzy, doświadczeni podróżnicy, podpowiadają jak wydostać się z wielu opresji i radzą jak poruszać się w różnych warunkach terenowych. 

"Ubuntu. Motocyklowa odyseja samotnej kobiety przez Afrykę" - Heather Ellis

Świetną inspiracją do własnych podróży mogą być także historie spisane przez innych podróżników. Takie jak na przykład opowieść młodej Heather, która w 15 miesięcy odiwedziła 19 krajów Afryki, pokonując 42 000 kilometrów. 28-letnia Heather wiodła spokojne życie, ale podświadomie odczuwała niepohamowaną potrzebę zmiany, postanowiła więc przeżyć niesamowitą przygodę, wybierając się w samotną podróż motocyklem po bezdrożach Afryki. Wyruszyła swoją ukochaną Yamahą TT600 przez góry Ruwenzori i zdobyła Kilimandżaro. Następnie zmierzyła się z bandydatmi i została szczęśliwie uratowana przez rybaków z plemienia Turkana. A to był zaledwie początek...

"Wszystko zaczyna się od marzeń. Zapiski z wyprawy motocyklowej" - Weronika Kwapisz

Drobna blondynka opisuje historię swoich podróży, którymi możnaby obdzielić kilkoro podróżników. Pewnego dnia Weronika spakowała się, wsiadła na niewielkiego Suzuki VanVana 125 i ruszyła na podbój Europy. Jej obserwacje, doświadczenia i rady układają się w przepiękne vademecum dla każdego, kto chciałby podróżować, ale obawia się, że sobie nie poradzi. Weronika zadaje kłam takiej tezie udowadniając, że wszystko zaczyna się od marzeń i to one są najwazniejsze - reszta to po prostu kolej rzeczy.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr